Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD x NVidia

Dobrý den , chci se zeptat jaký je nějaký zásadnější rozdíl mezi AMD GPU a NVidia GPU . A pokud když mám procesor AMD tak mám vybírat spíše AMD Grafiky a nebo je to jedno?
Popřípadě jestli mi prosím rovnou poradíte nějakou konkrétní zhruba za 6K
Děkuju

Sestava:
Deska: MSI 970 Gaming
CPU:Amd FX-8320
Ram: 2x4gb 1866Mhz HyperX
HDD: 1tb + 500gb
Zdroj EVGA 500B -500W
OS: Windows 7 Ultimate 64bit

• 970 je podstatne vykonejsi jako R9 380 ktera je spis u hranice porovnani s GTX 770, nebo proc si myslis ze jde o lepsi volbu?
• Na rozliseni FHD, je Nvidia <GTX 970> opravdu vykona, kde prakticky kazda dostupna hra, jde spusti na HIGHT/Ultra detajli + Vyhlazovani MSAA etc ktera se bez problému drzi na VGA 60FPS, 3.5Gb na textury ve full HD je dostatecné.