Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty (notebook)

Zdravím , vybírám nový herní notebook s cenou kolem 30k, a setkávám se zpravidla s dvěma druhy grafických karet, je to bud gtx950m nebo gtx960m. Zajímalo by mě která karta bude pro hraní her lepší, jestli gtx950m 4gb nebo gtx960m 2gb, popřípadě vysvětlení proč tomu tak je.
Jaký herní notebok by jste si koupili vy s cenou okolo 30k? Podmínkou je 17,3 displej.
Děkuji za každou radu.
Změna předmětu, původně: Výběr grafické karty (Prasak)

GTX 960m je o třídu výš než 950m, to znamená že 960m bude mít výkonější čip. (dále bude silnější 965m, 970m a 980m, ale to už jsme na jiných cenách :D) Ikdyž zde je zvláštní rozdíl v paměti, kdy slabší čip má větší paměť, dle mě a testů co jsem četl asi slabší karta nevyužije. Hodně se polemizovalo využití 4Gb i u 960, ale i tak jsem jí pořídil, ikdyž v desktopu a šlape slušně, takže bych se jí nebál mít i v NTB. Na FULL HD je dostačující.

http://www.czc.cz/msi-ge72-2qc-086cz-apache-cerna/ 172894/produkt

nebo brášku s SSD

https://www.alza.cz/msi-ge72-2qc-215cz-apache-d292 3130.htm?catid=18842920

popřípadě o dost levnější stroj s 950m, myslím, že rozdíl ve výkonu nebude zas tak drastický a skoro 10k cena dolů je hodně pěkný.

https://www.alza.cz/msi-gp72-2qe-087xcz-leopard-pr o-d3036970.htm?catid=18842920

Bohužel v 17,3 palcovejch není moc výběr, řeším stejný problém. 15 palcových je dost i s lepším hardware a za lepší cenu, ale úhlopříčka je prostě znát. Měl jsem vybraný NTB za 27k, ale bohužel zmizel hodně rychle, byl to loňský model s dobrou výbavou. :(

Zde je porovnání mobilních grafik Nvidie:
http://diit.cz/clanek/nvidia-gm108-geforce-930m-94 0m-gtx-950m-gtx-960m

Ještě bych popřemýšlel o setrvání s nákupem na konec roku, až pojedou výprodeje.

Doporučuju chladící podložku, bude to topit. :-)

Děkuji za odpoved a za radu, jestli to chápu dobře tak bude 2gb 960m gtx lepší volbou něž 950m gtx v 4gb verzi? Někde jsem četl porovnání mezi těmito kartami a 960tka byla cca o 6% lepší, ale to se ty karty porovnávali v 2gb verzi.
Jinak nějaký zkušenosti se značkou msi?

Určitě bude silnější 960m, o kolik těžko říct, to záleží na konkrétní hře, někde to bude o víc, někde o míň. MSI GTX 960 4G grafiku mám v PC a spokojenost. :-) Jinak co znám lidi a vlastní MSI herní NTB tak jsou spokojení. Taky budu časem vybírat od MSI NTB.