Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení či upgrade mé sestavy

Dobrý den,

jelikož se blíží vánoce tak přemýšlím ,že bych si udělal radost.
Mám 2 roky starý PC, prosím o zhodnocení mého PC, co vyměnic, co dokoupit, dle mého bych dokoupil RAMKU.
Dejem tomu rozpočet 10.000 CZK

Na svém PC mám :
MB ASUS Z87-K, Intel Z87, LGA1150, DDR3, ATX
CPU - CPU Intel Core i5-4670K (3,4 GHz, 6MB, LGA 1150) BOX
RAM - RAM Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 (CML8GX3M2A1600C9B)
GK - VGA ATI Gigabyte HD7950, 3GB, DDR5, PCI-e + COOLER Gelid Solution Tranquillo, CPU cooler - revize 2
Zdroj - Zdroj SEASONIC SSP-550RT, 80+ Gold, 550W, bulk
HDD - HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB
DVDRWmech. - DVD-R/+R Samsung SH-224BB, SATA, černá, bulk
Monitor - Smasung 24 palců

V případě, že bych dokoupil tyto paměti prosím o radu:
Corsair Vengeance LP Blue 16GB (2x8GB) DDR3 1600 ?

Nebo mi dopručíte lepší?
Počítač využívám více či méně pro hraní PC her.

Moc děkuji za jakékoliv rady.
Upravená veľkosť písmen. (los)

Pro hrani her ti nova RAM nic navic neprinese. Menit RAM je uplny nesmysl.

V podstate nemas na tom PC co menit. Ale jestli si chces udelat radost, dokup SSD disk:

navrhl bych Crucial MX200 bud 250GB nebo i 500GB, kdyz na to mas penize.

Jinak casem se bude dat vymenit i graficka karta, ale momentalne mi to prijde nesmyslen, pockal bych do pristiho roku (mozna na pristi vanoce) na novou generaci Radeonu.

SSD disk ma vyhodu pri nacitani operacniho systemu a pocitacovych her pri nacitani lokaci. On je v tomto pripade mnohem rychlejsi nez bezny HDD disk.

Nevyhodou SSD je nizsi zivotnost a moznost poruchy, proto se nedoporucuje na nej ukladat vlastni uzivatelska data, ale je vhodny na instalace OS a her. Jestli jsi nevidel na zivo, budes prekvapen, jak se ti nacitani OS a lokaci her razantne zrychli. Neni to teda nutnost, ale pokud si chces udelat radost, tak je to jedinne co v tuto chvili dava smysl na tvem PC.

ok takže mě chceš říct, že to bude znát?
hraju třeba football manager 2016, kde mám facepaky, loga atd.
To bych mohl klidně hodit na ten novej disk, nebo bychc tam měl dát operační systém?
Nebo tedy co bys doporučil nainstlaovat na ten ssd disk?
Fakt to bude tak znát?

Football Manager jsem nikdy nehral, hral to kamos a rekl bych co si pamatuju, ze to je zrovna hra u ktere to nepoznas.

Je to vyhoda u her s lokacema, jestli si dobre vzpominam: Gothic 3, Risen apod. (kdyz tak me opravte)

Na SSD nainstalovat jak operacni system, tak hry, proto ja mam SSD 500GB, ale treba muze stacit i 250GB.

Ruzne hry (nejsem zrovna odbornik pres hrani her, takze ti uplne nepovim, ktere to momentalne pouzivaji) si nacitaji urcitou cast do graficke pameti, to znamena pamet, ktera je pritomna v graficke karte, ale nevejde se jim tam nacist celou hru ani by to nedavalo smysl, protoze clovek pravdepodobne na jedno spusteni hry neuhraje hru celou, proto se do graficke pameti nacte jen urcity kus hry (lokace). Kdyz ve hre prechazis mezi lokacema, musi si hra stahnout do graficke pameti nova data z disku, na kterem je hra nainstalovana a toto trva nejakou dobu a musis cekat. Uzke hrdlo je pritom dane prave tim HDD diskem. SSD disk toto resi, nebot nacitani techto dat do graficke pameti je mnohem rychlejsi a tudiz to cele probehne mnohem rychleji.

SSD je znát na odezvě. Jak bylo už řečeno. Používám na systém a veškerý soft http://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-500gb-basic/ 164761/produkt. Má hodně slušný výkon a hlavně záruka 5 let. :-) Na netu je hodně testů disků, tak až si vybereš určitý model, určitě si o něm něco zjisti. Někteří výrobci používají paměti, které rychle umírají, ale to už vyplývá z toho jak dlouhou záruku ti nabídnou. Vybírej kapacity 250Gb a větší, menší jsou znatelně pomalejší a dál se zpomalujou zaplněním. Ještě je doporučení mít 20% disku volného, aby netrpěl, takže menší než 250Gb ani nemá smysl kupovat, pokud jedeš na win, aby se ti tam vešel ještě ten softík. :-) Doporučujou ho pak namontovat v bedně na dobře chalzené místo, při větším zahřívání se zkracuje životnost. Složky do kterých stahuješ data z netu, uložiště na filmy, fotky atd. si nasměruj na klasický disk. SSD má určitý počet přepsání a pak mu paměti začnou umírat.

Vyber SSD disku ve spotrebitelskem segmentu je pomerne trivialni:

1. Samsung 850 Pro

2. Crucial MX200

3. Transcend SSD 370S

4. Intel SSD 535

5. Samsung 850 EVO

Razeno od nejlepsiho a teke nejdrazsiho po nejhorsi pouzitelny.

Zbytek je odpad nebo se absolutne nevyplaci.

---

To mas asi pravdu, jsme to tu snad nikdy neprobirali, nedavam SSD tesne nad klasicky disk, ktery hodne hreje, ale nechavam tam mezeru.

Já ho dal o dvě pozice pod klasickej a před nima je větrák, aby to foukalo na oba a vzduch šel přes bednu pryč. Kvůli SSD jsem nakonec kupoval i novou bednu
Fractal Design Define R5 a musim říct, že takhle tichej stroj jsem ještě neměl. Je parádně řešená, ale ta cena je horší. :D

Tak to je taky moznost, teply vzduch odchazi nahoru, takze dole to bude uplne idealni.

U bedny je absolutne nejdulezitejsi airflow, tam je zrejme, ze takova bedna jako mas ty, vyhovi, no ale vyhovi i treba slusna noname bazarovka za 3kila jako mam ja.

Druha vec jsou ale vibrace a tam tva bedna take jiste vyhovi, no moje bazarovka uz ne a tak muselo nastoupit domaci kutilstvi: pod sroubkama uchycujicimi disk jsou plastove podlozky a po stranach disku je mezi nej a tenky plech skrine vsunuta plastova tenka listicka vyrobena z vicka od zmrzliny. Od te chvile jiz nic nevibruje a se skrini jsem take spokojen. :-)

Větráček se dá přidat snad do všech, takže se to dá řešit snadno, když teda člověk nemá obě ruce levý. Starou bednu jsem měl taky upravovanou a né jednou jsem na ní vzal i nůžky na plech. :D Ale letos už sem si řek, že koupím něco kvalitního a tahle je opravdu kus železa a vim, že mi bude sloužit ještě spousty let.