Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesílení signálu GSM

Ahoj,

v domě nemá t-mobile naprosto žádný signál, ale před domem signál je.... Lze nějakou anténou signál zvýšit v domě?¨
Jiní operátoři na tom tady nejsou o moc lépe, takže změna operátora můj problém nevyřeší.
díky za odpovědi

Funguje. Ale nečekejte od toho zázraky. Generální povolení tomu umožňuje pouze malý výkon. Doporučení:

Umístit anténu opravdu ven, ne do podkroví či místnosti, ale fakt ven na střechu, nejlépe směrovou (empiricky nebo pochodem po okolí zjistit, kde je nejbližší BTS operátora)
Signál je výborný v přímé viditelnosti od zařízení (téže místnosti), použitelný za jednou stěnou/stropem (záleží na materiálu - kámen bere hodně, dřevo méně).

.. ono to je aj u toho zvycajne napisane v shope, napr.
https://satelity.ellano.sk/gsm-vykryvac-iskra-gor- 70_31969.html

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že prevádzka GSM opakovačov je v Slovenskej republike možná iba na základe individuálneho povolenia vydaného TÚ SR (ÚREKaPS). Držiteľom takéhoto povolenia môžu byť iba operátori, ktorým bolo príslušné frekvenčné pásmo pridelené. Iná osoba môže získať povolenie za predpokladu, že sa preukáže súhlasným stanoviskom príslušeného operátora, ktorého frekvencie by mal opakovač používať.

Neni to vtip, keby si kazdy vysielal co ho napadne, tak by nic nefungovalo. Na tie frekvencie ma povolenie len operator, nikto iny, prave z toho dovodu. Mohol by si napriklad rusit tym susedov prijem a operator by mal z toho problemy. Ked si kdesi na samote kde 1km dookola nic neni, tak to kludne pouzi :)

No zacal by som tym operatorom, ze ci s tym sa nieco da robit alebo ako to chchu riesit. Neni tam vobec ziadna siet? (ze by si zmenil operatora), v menu telefonu je kdesi vyhladavanie dostupnych sieti alebo tak dajak a vypise ti jake siete vidi (ked ma iny operator dobru siet, tak zrus zmluvu s aktualnym a urob si zmluvu s tym inym)