Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem licence pro Windows

Dobrý den. Koupila jsem starý notebook. na notebooku je dole nalepená licence na XP. V notebooku ale nic nainstalováno není a cd taky nemám. Rozhodla jsem se koupit Windows 7. Problém je v tom, že nevím jakou licenci koupit aby to bylo legální. Poradí mi prosím někdo ?

• Zálezí od tvého notebooku a jeho mataterialní konfigurace.
• Za jistych okolností Win 7 HOME v prípade ze ho zezenes, ale opet zálezí jaky OS tvuj notebook podporuje :-)
TiP~ Mozná by byla nejlepsí volba nainstalovat Windows XP ktery tam patrí, dle licence, nebo náká Linuxová distribuce typu "UBUNTU notebook Edtion" etc, která je zdarma..

Zakoupená licence je legální jakákoliv.V tomto případě bych na starší NB asi preferoval XP.Podle štítku lze zjistit typ OS (zřejmě XP Home) Byl-li by k dispozici disk s touto instalací mohl by serial pasovat.

Zozen si odkialkolvek instalacku WindowsXP (ma to asi tak milion ludi v sufliku), a nic nekupuj. Cislo uz mas (na nalepke mas napisane ci Home alebo Profesional - taku instalacku XP si zozen - pozicaj - stiahni - apod)
Kupit si mozes licenciu aku chces, vsetky kupene licencie su legalni, ale nemusia k tomu notebooku byt ovladace pre Win7, t.j. bude ti to naprd a len vyhodis peniaze. Si over na webe vyrobcu ze jake su k tomu ovladace.