Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití CPU - 100%

Dobrý den,
chci se zeptat ohledně jednoho velmi nepřijemného problému (pro mě) využití CPU na 100% a to využití nejde prostě dolu ať dělám co dělám.

Notebook je poměrně starý 5. rok už to bude
CPU: Intel Pentium P6100
GPU: ATI Mobility Radeon HD 5470
RAM: 4GB
HDD: 500GB
OS: Windows 7 Home Premium

Zkoušel jsem zapnout jen diagnostické spuštění a stále 98-100% a pod to nejde...
Hru jako takovou mám pouze jednu v PC, jinak jsou tam občas fotky (málo), ze pár filmů a jinak použivám jen na práci ve Wordu a na internet...

Dřív s tím porblém nebyl...
Předem děkuji za vaše odpovědi a rady

Prescanuj si to pomocou MBAM, eset online scanner (na webe eset dole malym pismom), adwcleaner, vsetko v nudzovom rezime win.
Alebo aj si pozri v sprvaci procesov alebo pomocou napr. procexp od sysinternals ze ktory proces to robi. Moze to mat aj HW pricinu ale len velmi zriedkavo.

Děkuji, zkusím, zkusil jsem CCleaner + vypnout vše přes msconfig.exe a už to kleslo na 5-14% občas výkyvy nad 60% ale nechápu čím to je, když mám zaplý jen prohlížeč a ještě Cloudový.

Zkusím a dám vědět.

Provedl jsem tím Malwarebytem a nenašel nic, ani ten adwcleaner taky nic nenašel, ani eset nic nenašel...ale už se to zdá být klidnějším, ale občas to furt skáče (Ccleaner jsem nepoužíval nikdy, až teď /bylo to na youtube)

No celou dobu jsem sledoval
Maxthon prohlížeč mi bral okolo 0,1-17% Při zaplém videu
Ale nejvíc od 70-90% CPU mi bral System Idle Process (což podle toho co tam psali měl běžet na pozadí ale využití skákalo furt nahoru a dolu a z většiny zustávalo na těch 70-80%)

+ také svhost.exe hodně bral jednu dobu

svchost.exe ... těch běží několik, jsou to nositelé služeb

jde vyčíst co v nich je, viz odkaz. ale bez znalosti zásadně nevypínat!
wmiprvse.exe - nechat.
všechno to jsou normální součásti windows. pokud ti funguje pravý myš -> vlastnosti -> podrobnosti, vidíš to sám.

když píšeš, že má cpu vytížení 100%, nemůžeš zároveň tvrdit, že se z 70-90% fláká.

Ale áno mám problem, když mám zaplý Maxthon tak mi to ukazuje těch 17% to by tak moc nevadilo ale ten svchost.exe ukazuje stále 70-80% a mám pak zátěž 99-100% a ani se to nehne...

Nevím co mám ukončit, když tam taskkill/ pid (čislo) tak mi to napíše - že to nejde ukončit, jedině vynuceně pomoci tlačitka F a to jsem nedával raději