Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava ... M-Pol

Dobrý den, prosím o návrh PC sestavy pro známého, vášnivého amatérského fotografa v penzi.

1. cenová relace: cca 12 000,-Kč
2. využití převážně na úpravu fotek (ZonerPhotoStudio,Photoshop atd...,intenzivní serfování, lehce nadneseno PC klidně 18hod. denně v intenzivní práci.) Uživatel je invalidní,a tak PC a
práce s fotografií je pro něj opravdu velký koníček a životní nezbytnost)
3. OS má vlastní W7x64 home premium
4. Sestavení a zakoupení na CZC.CZ
5. Pojede na monitoru - BenQ EW2440L 24"
6. Požadavek čtečky karet a optické mechaniky.

Děkuji všem, především pevně věřím v pomoc M-Pola, nebylo by to poprvé, s jeho sestavami je velká spokojenost.

Děkuji za pomoc, nicméně doplním info. Fotí snad celý život, ale právě pro velikost RAW tyto používá minimálně. Je vozíčkář, takže mu vozí, či posílá své fotky spousta známých.On se baví tím, že je upravuje,dotváří atd. Pokud se dostane ven, napráská několik karet fotek a celé dny pak nad nimi sedí. Proto také požaduji čtečku karet. V návrhu ji nevidím a také do bedny bych ji asi dával těžko.Pro upřesnění, uživatel má problémy i s motorikou prstů - proto nutnost čtečkz.Karty je schopen zasunout do čtečky, s USB a hlavně micro USB do digifoťáku je problém. Pokud tedy můžu, prosím o opravu, či zpřesnění návrhu sestavy s přihlédnutím na nutnost čtečky. Finanční limit lze lehce navýšit, ale berte to rozumně.

Zdravím. Po určitých peripetiích s objednávkou a dodáním PC z CZC jsem se konečně dostal k finalizaci, tj. instalaci OS a ostatního příslušenství. Narazil jsem na velkou překážku a tj. jak zprovoznit USB3 na předním panelu skříně. Kabel USB 3.0 ukončený modrým 20pin konektorem (samicí) byl při montáži v CZC.cz sbalen a stažen páskou ke kabeláži, nepřipojen. Problém je, že není kam jej na desce připojit. MB H81M-C neobsahuje příslušný konektor. Průšvih jako hrom. Vzhledem k dispozicím budoucího uživatele ( nutnost pevné USB 3, ne na volné prodlužovačce) potřebuji vymyslet, jak a hlavně čím propojit zadní deskovou USB3 přes vnitřní prostor PC - formou nějaké redukce na kabel přední USB 3.0 . Budu vděčen za každou radu a odkaz na možné řešení-nákup redukcí atd. Děkuji.

Joj, kdyby existovala tahle propojka 19pin interní/samec - USB3(v tom horším případě USB2)pak by nebylo co řešit. Projel bych přes vnitřní prostor a bylo by vystaráno. Být to pro mne, klidně bych oželel i USB2 a nechal to tak. K situaci na desce ještě dodám, oba interní konektory USB obsazeny. Jeden na přední panel, druhý USB 2 na čtečce karet. Prekérní situace.

Otázka stále trvá - musí mít USB3? Píšeš, že je to vášnivý fotograf, takže předpokládám bude pro stažení fotek používat čtečku karet, a ta je stejně jen USB2. A když sem tam připojí nějakou flešku, tak to snad přežije, když ji zapojí do předního USB2. Případně koupit třeba takovou prodlužku:
https://www.alza.cz/alzapremiumcord-usb-3-0-prodlu zovaci-1-8m-d250890.htm?catid=18848911

Vím, psal jsi "nutnost pevné USB3", prodlužka by šla zafixovat (např. oboutrannou lepící páskou) ke skříni nebo stolu....

Ja si dokonca myslim, ze taketo riesenie (pripadne USB3 hub) je lepsie ako pouzivat predne konektory na skrini, kde je manipulacia s nimi horsia ako, ked mas nieco taketo pred sebou na stole.
A pokial to lezi nie je nutne ani fixovat nicim, pretoze samotny stol poskytuje dostatocnu oporu aj ked to tam vkladas jednou rukou.

Asi je to nejlepší řešení. K poznámce o jedné ruce atd. Zkuste si představit, že máte jednu ruku a to ještě ne zcela funkční, tedy omezeně pohyblivou, jako byste měli je 3 prsty a ostatní překáželi. Pro nutné pevné zafixování. Na přední čele skříně je dostatek místa výškově i stranově a hřbetem druhé ruky si může pomoci. To jen pro představu. Díky moc.