Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání cpu v klidném stavu

Dobrý den, dnes mám nový počítač, a naměřil jsem velmi vysoké teploty procesoru. pcgyazo.com/7cbdaeaeaa00562ff8231b4c3bcf6a49 https://gyazo.com/91224ce28bb560e5f496abb7a67de50c 106 stupňů, to snad ani není možné. Ale AMD OverDrive ukazuje taký velmi nízký Thermal Margin. Fotky jsem bral za klidného stavu, žádné programy nebyly spuštěny, až na steam. Může být procesor vadný ?

• Voila, jak pise Sambilionk, podivej se na hodnoty v <BIOSe>, SW se stejne drzi jeho hodnot, jelikozj jde o CPU v IDLE tak neni podstatné ze PC neni v zatezi.
• Zrovna se podivej na hodnotu tvého <V-CORE> ( podle obrazku ti VID ukazuje "1.43" coz neni zrovna malo, dle CPU), také by jsi mohl udat typ tvé zakladni desky a tvého procesoru. (Podle hodnot, tak jak napajeni, pujde zrejme o naky AMD ATHLON x4).

ked ti nieco pise 106 stupnu tak najskor ten program blbo preratal. Skus najnovsiu verziu speedfan z webu autora, a vsimaj si teploty s nazvom core.
A evidentne je ten CPU vytazeny nejakym SW, tak snad je logicke ze sa zahrieva.
(P.S. a tipol by som si ze thermal margin je odstup od Tjmax, takze to je este vsetko vporiadku. Az tam bude ukazovat thermal margin = 0, tak potom rob paniku :).