Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem netočí se ventilátory u GPU

Je to normální? MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB. Jak mam zjistit jestli jde o zavadu? PC je komplet novej sestavenej v czc. Zatím sem provedl spusteni (zadne vetsi akce), nakoplej byl zhruba 2 hodiny a nic.

• Pri spustení WIN v nouzovém rezimu se také netocí?
• Nemás poruce náké <CD LIVE> náké linuxové distribuce? Jestli ano tak ji zkus, jestli se pro zmenu budou tocit.
• Kdyz se podívas do BIOSU mezitím se tocí nebo stojí?

• V tom pripade jde o problém "OVLADACE/driver", coz znamena kompletne odinstalovat predesli, jit na stranku vyrobce tvé grafické karty a nainstalovat jeho posledni dostupnou verzi, problém by ti to melo vyresit :-)
• Ono by bylo dobré, projistotu zkontrolovat ci zaktializovat ovladace i na tvuj Chipset a podobne.

Pokud bys sis přečetl návod nebo recenzi, tak se dozvíš, třeba -
Převzato:

Předtím, než budeme mluvit o designu a specifikace R9 380, výše uvedené obrázky ukazují, co MSI udělal svou kartou. Stejně jako jít na velkou černou PCB podali žádost krásný robustní opěrnou desku na tomto modelu. Je vybaven chladič s oddělenými Frozr V na opačné straně, a že má dvojí ventilátor. Tyto se vypnou, když GPU má nízkou až střední zátěž,(něco pod 60 ° C = bez větráku) a zároveň to prodlužuje životnost ventilátorů.