Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika

predem se omlouvam karlovi, pred chvilkou mi zamkl prispevek, bohuzel nejsem registrovany a stary prispevek jsem nenasel

porad se rozmyslim a moc nevim, asi 60% mi doporucuje kartu s vyssi sbernici 256 ale nizsi frekvenci a naopak, ktera karta je tedy lepsi? navic ta MSI potrebuje vetsi vykon zdroje takze uz jen to neco naznacuje ne? :) kartu chci na narocne hry, mozna i streamovani a pripojeni 2. monitoru
GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB
MSI R9 380 4G Gaming

Cim sirsi sbernici mas, tim tam za stejny cas dostanes vic dat. Predstav si to jako dalnici, kde R9 380 ma 256 pruhu vedle sebe a GTX960 ma jen 128 pruhu vedle sebe. Naopak cim vyssi frekvence, tim auta pojedou rychleji.
Z toho plyne, ze dokud nebude hra vyzadovat prilis mnoho jedoucich aut v jeden okamzik, bude vitezit GTX960, protoze jedou rychle, jakmile bude aut vic, tak se zacnou hromadit, vytvaret kolonu a provoz se zpomali, pak bude vykonejsi karta s sirsi sbernici teda R9 380.

Nicmene pokud na to vubec mas procesor, ktery musi stihat posilat prikazy na pozadavky dat, tak cim vyssi rozliseni, tim potrebujes vyssi celkovy vykon graficke karty, takze je mozne, ze ani jedna z tech karet nebude stacit na dva monitory. Je docela mozne, ze budes potrebovat GTX970 nebo lepe GTX980 nebo na druhe strane R9 390.

Na dva monitory o stačit nebude. Mám Nvidi MSI GTX 960 4G, solidně zatím zvládá FullHD, ale víc z toho asi nevymáčkneš. R9 380 je o malinko výkonější. Co se týče sběrnice, u takhle slabých karet je asi úplně jedno jestli je sběrnice 128 nebo 256, nedokáží zpracovat tolik dat, aby se sběrnice přehltila.

ok, takze vysledek? spise tu r9? nebo jeste nejakou uplne jinou? kdybych kupoval 2. monitor, tak bych ho samozrejmne mel bud jako "odkladaci plochu" nebo na filmy, rozhodne bych na 2 monitorech nehral, to uz by grafika mohla zvladnout ne?

Na druhý monitor bych se vykašlal a ušetřený prachy bych investoval do R9 390, aby to zvládalo co chceš. Druhý monitor se dá koupit třeba za půl roku. Když to uděláš obráceně, za půl roku už ti slabší grafika nemusí stíhat pořádně ani jeden monitor, pokud nechceš hrát na nízké detaily. Hlavně pokud chceš streamovat, to se asi pěkně zapotí už dnes ta slabší. :-)

ok, a kdybych teda chtel grafiku na 1 monitor, FullHD a popr. nejakej ten stream, tak by jsi celkove doporucil jakou?
cena max 7k, myslis, ze za tu cenu je MSI R9 380 nejlepsi volba? nebo jit treba do NVidie s mensi sbernici a vice MHz?
popr. NVidia ma program, ze kdyz stisknes treba f12 takse ti nahraje poslednich 5min. je toto i u jinych grafik?