Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD chyba volného místa

Dobrý den, kupil jsem si HDD Verbatim Model #53125 500GB (Je z druhé ruky)
Pán mi říkal, že HDD je plně funkční...přede mnou na HDD ještě dával různé soubory a tak..
Doma, když jsem si na HDD chtěl dát filmy a různé programy tak při využití cca 30-40GB hlásí, že je plný..
Např. teď tam mám filmy (Zabírají 34GB) a chci tam dát další film, který má 1,5GB, ale při kopírování se to zastaví na 46% a po cca 30sec. to napíše, že je disk plný...přitom je zabráno asi 15% paměti..
Chci tomu pánovi volat a vrátit mu jej zpět..je tedy HDD rozbitý nebo jen chyba v PC? Abych nebyl za blbce, děkuji.

pánovi přepošli screen chyby s dotazem, kdy vrátí peníze.
(stejně dopadne třeba screen z hd tune)

nouzově: můžeš udělat prázdný (nenaformátovaný) oddíl co přeskočí prvních 15%-20% disku, za ním zkusit naformátovat zbytek.
ale windows u externích disků nesnáší více oddílů, ani ten prázdný oddíl tomu nemusí pomoct. se obávám, že disk je buď zmetek, nebo spíš utrpěl v minulosti pořádný pád a tak ho klasický vychcaný čecháček prodává v bazaru.