Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční grafika

Ahoj,

mám problém s funkcí grafické karty, respektive s nefunkcí. Při zapojení napájení se sice větráčky desky roztočí, ale přes vga, ani hdmi, není žádný obraz. Zkusil jsem zapojit kabel označený jako PCI-E, ale ten do konektoru nepasuje. Při zapojení dvou bílých pro změnu grafika nefunguje. Nějaká rada? Pro jistotu jsem přiložil i obrázky konektoru na desce i konektorů napájení

Sestava: deska: MSI 970 GAMING, grafika: MSI N750Ti TF 2GD5/OC,AMD FX-6350 Vishera @ 3.9GHz, zdroj Seasonic SS-500ET-F3

Do konektoru na základní desce patří ta dvojice 4pin konektorů ze zdroje.
Konektory s označením PCI-E jsou určené k zapojení do grafických karet se spotřebou nad 75W, což ta tvoje asi není a tedy na ní příslušný konektor zřejmě nebude.

Já vím co píši, ty jsi to domršil! A ty jsi kecal o PCIE redukci do grafiky!

mám problém s funkcí grafické karty, respektive s nefunkcí. Při zapojení napájení se sice větráčky desky roztočí, ale přes vga, ani hdmi, není žádný obraz. Zkusil jsem zapojit kabel označený jako PCI-E, ale ten do konektoru nepasuje

tak ještě jednou, speciálně pro tebe....vyfotil jsem 2 konektory. PCI-E tam nepasuje (tzn. nezapojil jsem je), ty 2 bílé ano, ale ani s nimi není vidět žádný obraz na monitoru.
vzhledem k tomu, že tohle je první pc, které jsem si složil a mám s tím problémy, přišel jsem na tohle fórum s prosbou o radu. takže si laskavě strč svoje vykřičníky do prdele a jdi prosím radit někomu jinému. děkuji

• A na zdroji namas tzv vetve které ti pasuji do tvé grafické karty? jestli né, da se sehnat rozdvojkan, nebo adapter na pripojieni urcitého "molexu".
• Jestli zapojujes, nebo pouzivas <MOLEX> na zakladni desce, nemusi dodat dostatecny vykon, aby ti utahla, sprovoznila grafikou kartu.

Tak já to shrnu, i když nejsem rádce :-/

Do MB (základní desky) připojíš ty bílý, které jsou dva čtyřpinový. Konektor je někde blízko procesoru. Pasovat tam musí. Do MB ještě patří 24-pinový, ale ten tam asi máš, jinak by se ti netočily větráčky.
Jelikož jsme se dozvěděli, že grafika NEMÁ přídavné napájení, ten černý s označení PCI-E zamotáš někam do bedny a nebudeš ho nikam zapojovat.

Počítač zapneš tlačítkem s jednou RAM pamětí, pokud nenaběhne, můžeš začít uvažovat o tom, co odešlo.

• A s <1x4> PIN? (Vice pinu se zapojuje jen pro stabilitu nebo OC, i s 4xPIN ti to musi jet)
• Radeji se podivej, zda-li mas vse dobre domacklé, mozna nejlepsi bude, celou zakladni desku vytahnou z CASE a poskladat vse mimo, bez zapojeni HDD etc...<JEN 1x RAM + CPU +GPU>