Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde spustit windows xp profesional

chtěl bych Vás poprosit od radu, seknul se mi počítač a po resetu už nenaběhne windows. Vždycky se ukáže nabídka spustit systém běžným způsobem, stav nouze atd. Ať dám co dám, vždycky se to resetuje jakmile se ukáže při nabíhání logo windows, nabíhá a resetuje se to pořád dokola a nic :.(

Před spuštěním Windows stiskni F8. Měl by ses dostat na obrazovku s nabídkou v případě, že je v pořádku zdroj a paměti.

Tam zvol "zakázat automatický restart" a pokračuj ve spuštění. Zvol volbu poslední funkční konfigurace.
Buď se Windows spustí nebo to skončí na modré obrazovce.
Z ní si opiš informace za STOP: 0x0...., popř. jména souborů, kerá budou uvedena dole.
Pokud zadáš do vyhledávače to SOPT: ..., dostaneš se na stránku MS, kde se dozvíš podrobnosti o problému, popř. řešení, pokud bude možné.

Když si nebudeš vědět rady, napiš to hlášení sem.

Start do poslední správné konfigurace nepomohl? Je to jedna z voleb na té stránce.

cs

Podle všeho máš poškozený soubor \SystemRoot\system32\ntdll.dll
Takže by to mělo jít opravit tak, že z instalačního CD Windows XP do Recovery console a nakopírovat (musíš smazat a pak teprve kopírovat) uvedený soubor.