Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem historie operačních pamětí

AHoj, potřeboval bych poradit s pár dotazy na téma operační paměti? Na internetu je všude něco jinýho. Jakou technologii např. využívají DDR3, jsou to vlastně DDR3 SDRAM? Potřeboval bych především poradit nějakou stručnou historii. Díky

už len ddr4 single data ram,je signálom toho,že na wikipédii miešajú miestami pojmy s dojmami,pokial to začne čítať niekto,kto o tom nemá ani šajnu,bude mať z toho pekný mišung..... zhruba sa dá povedať že to išlo v tomto poradí-simm,sdram/edo/vcm,ddr/ddr2/ddr3/ddr4/ddr5 a odvodeniny a la fbram/rambus a pamäte na grafických kartách tam boli pôvodne tiež simm,potom sdram označované aj ako vram alebo sgram,neskôr pribudli ddr pamäte a rozdiel od systémových pamätí sa pridalo písmenko g,takže z toho vzniklo označenie gddr/gddr2-3-4-5 atď....