Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s NTFS diskom

Dobrý deň
Potreboval by som pomoc s diskom. Pred pár dňami mi išiel disk v poriadku mal som volné miesto 20GB+- z 172GB a na druhý deň sa mi inštaloval update na hru a vyskočilo mi upozornenie že nemám dostatok miesta na disku. Tak som sa pozrel koľko mám voľného miesta na disku a zbadal som 3,02 MB voľného miesta myslel som si že to je bug lebo ten update na hru mal len 100MB+- a keď som sa znova pozrel koľko mám voľného miesta tak mi ukázalo 0 B voľných z 172 GB(viac obrázok) a furt sa to menilo a začal mi strašne pomalý reagovať pc tak som skúsil reštart a nepomohlo.
Tento problém sa mi stal prvý raz tak neviem ako to mám opraviť :.(
Kto vie ako by som to mohol opraviť prosím poradte. -díky

je to běžná chyba windows, že si nesmyslně rezervují velký prostor pro body obnovení. ve vlastnostech systému najít a omezit na minimum, stejně jsou k ničemu.

taky můžeš ručně zmenšit swapovací soubor (virtuální paměť), při normální velikosti ram by mělo pevných 512mb stačit.
u stoláku můžeš úplně zakázat hibernaci, je zbytečná.
a samozřejmě přesunout uživatelská data z profilu a z plochy pryč, na jiný oddíl (e:), f: je asi další disk. na systémovém disku c: nemají žádná uživatelská data co dělat - pak nejde ani zálohovat, ani zformátovat.
jde i spustit vyčištění disku pro odstranění starých aktualizací.

jedna technická: na externí passport disk buď při odpojování opatrný. jak se ti jednou posere, už nikdy se k jeho datům nedostaneš. filmy a kradené hry se stáhnou znovu, ale originály fotek si radši zkopíruj ještě na jiné místo.

druhá technická: ten bootovací oddílek d: nemá být mezi disky vůbec vidět, nepotřebuješ do něj zasahovat.
ve správě disků mu odeber písmeno.

Vymaz obsah zlozky Users\meno\appdata\local\temp
Vo vycisteni disku (pravy klik na C - vlastnosti - tlacitko vycistit) si klikni na nejake rozsirene a tam je aj vymazanie bodov obnoveni.
P.S. a pripadne odkopiruj nejake velke subory z C (na ploche, v moje dokumenty, a podobne debilne zlozky) na D alebo iny disk.

Disk som vyčistil a stále to nepomohlo.A žiadne rozsirene a vymazanie bodov obnoveni som tam nenašiel(obrázok C) :-(
No a keď som išiel do zložky Users tak tam mám dve zložky a jedna sa volá verejné.A keď som hladal zložku (appdata) alebo (local) tak som ich nenašiel ani v jednom jedine som našiel zložku temp v zložke verejne ale ta zložka temp je prázdna.
Kde presne je to rozsirenie s vymazanie bodov obnoveni.

Kliknes na to tlacitko cistenie disku. Nasledne ak sa bude pytat tak zvolis ze subory vsetkych pouzivatelov (alebo na to bude dole nejake zaskrtavatko). Nasledne tam je bud karta dalsie moznosti alebo tlacitko rozsirene (alebo zmyslom podobny text), a tam je aj sekcia o obnovovai systemu a k tomu tlacitko vycistit.

A aby si videl appdata v C:\Users tak si musis povolit zobrazovanie skrytych suborov, v ovl.panely-moznosti zlozky. Alebo ked si v tom users\meno tak do toho riadku pripis proste \appdata a si tam. (potom este ides do local a do temp a tam mozes zmazat vsetko)

Vyčistil som celý súbor temp.A potom som postupoval podla obrázkov a v Ochrana systému pro system (C:) som mal nastavené Maximálne využitie na 1% (1,72 GB) a Aktuálne využitie: 0B tak som dal len odstraniť a potom som to potvrdil.Spravil som dobre alebo som to mal zmeniť?
P.S: Stále mám 0B voľných z 172GB :-(

P.S: Stále mám 0B voľných z 172GB

to je v pořádku. psal jsem co máš dělat, neděláš nic, proto je 0byte ok.

uvolni nejdřív nějaké místo - info jsi dostal.
pak spusť kontrolu disku c:, součástí je i oprava údaje o volném místu.
když se nic nezmění, zjisti konečně, co ti to místo zabírá. a neoháněj se tím, že neumíš zobrazit skryté soubory a nevíš co jsou přístupová práva.

Odobral som d: písmeno a pozeral som čo mi tak zapĺňa miesto a nakoniec som to našiel a je to zložka použivatelia.Tak som ju presunul na druhý disk a všetko už bolo ok, ale po pár hod sa zase ten disk zaplnil a vytvorila sa tam znova nová zložka použivatelia.Dá sa nejako zakázať aby sa mi tam znova tvorila zložka použivatelia alebo aby sa tvorila inde? a keď nie, ako môžem zmenšiť jej veľkosť?

nakoniec som to našiel a je to zložka použivatelia.Tak som ju presunul na druhý disk

jediné slušné slovo, co mě napadá, je "idiot".
kdyby se složka uživatele jmenovala třeba "Patrik194", zabírá cca 10 byte, ale určitě ne gigabajty na disku.
máš zjistit co v tom adresáři zabírá takové místo -> z toho by šlo zjistit aplikaci, která to způsobuje.