Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém - notebook se rozběhne až za 10 minut po zapnutí

Dobrý den, mám problém s notebookem Lenovo TinkPad T400. Po zapnutí se rožnou pouze kontrolky baterie, běží ventilátor, vše jak má, jen nebliká ikona pevného disku, jako by tam nebyl. Musím to tak nechat, vždy přesně 10min. kdy přesně po těchto minutách se rozjede, dále jede naprosto v pořádku. V čem může být problém? Děkuji
Změna předmětu, původně: Problém (Prasak)

Zkus teda dat do CD mechaniky live CD Ubuntu a nabootovat z neho, musis v BIOSu prehodit poradi bootovani na prvni z CD-ROM. Tim bys mohl zjistit, jestli je problem na pevnem disku pripadne i softwarovy nebo je to pravdepodobne neco se zakladni desku, pokud se to nezmeni.

Do biosu skus load defaults a save & exit.
Skus vybrat baterku aj nabijacku na minutu. Ak sa baterka neda vyberat hladaj nejaku dierku na reset EC.
Ked nic z toho nepomoze tak je v tom nejaka HW zavada, moze byt napr. nieco s mechanikou apod ked tam je presne 10min timeout vzdy tak to moze cakat aj na nefunkcne sata alebo podobne zariadenie (vsetko z toho povytahuj aj z USB aj sd karty apod). Moze to ale byt aj studenak jak uz bolo pisane.

Na obrazovce nic... Děje se to jen při zapnutí notebooku. Prostě, jak jej zapnu, svítí všechny kontrolky, jen ne ta hdd, monitor tma, kontrolka hdd se rožne a začne se spouštět notebook po 10 min od zapnutí, vše jinak probíhá standartně

Zapnu notebook, svítí dioda el.sítě, baterky a ještě jedna. V té chvíli by se měla rozblikat dioda HDD, ta je mrtvá, nic se neděje, nedochází k spuštění systému, monitor tma. Po deseti minutách sám od sebe se rožne dioda HDD a začne se spouštět... dále vše jak má

Jj, zkusím jen pro srandu ten dceřin hdd, je to totožné... Jestli to nebude hdd, navštívím servis. Je to divné. Jsem myslel, že je mrtvý, prostě se nespustil. Nechal jsem jej tak, šel něco dělat, náhoda, on se rozjel. Vypl jsem jej a znovu, napadlo mě, si tu prodlevu změřit, pokaždé je to 10 minut(je jedno, jestli jej zapnu druhý den, nebo restartuji...) Jsem to měřil x krát, vždy 10 minut

Nenapada ma nic ze preco by cakal na nieco 10minut (oni nejake timeouty ked sa scitaju tak to moze dat aj 10minut ale zvycajne nejake disky a podobne veci urobia tak 30sekund apod zasek, 10minut je odst vela. Servis ti navrhne asi novu dosku za cenu noveho notebooku, ak to neni v zaruke, to skor este mozes skusit odpajat od dosky uplne vsetko (PCIe kartu, vsetky disky/mechaniky, kamery, a podobne, vsetko z USB, ze ci sa to nezlepsi. Prip. mozno by som skusil reflashnut BIOS ak vies co robis.

Jasan ;-) Divné to je, asi už 300x jsem to pouštěl, restartoval... vždy 10min. divné, jinak ničemu to neva, vše maká na 100péro jak má, jen ta prodleva. Raději to nechám proměřit odborníkem, třeba to jednou nenajede vůbec. Každopádně v patek dojede dcera, má totožný noťas, vyzkouším její HDD

ty pocuj a teraz ma napadlo ze ci nemas nahodou v BIOSe nastavenu UPLNU DIAGNOSTIKU systemu pred spustenim. Viem ze vela biosov ma tuto moznost a znamena to to ze ti uroby diagnostiku RAM, HDD a podobne a az potom spusti system.
I ked je divne ze ti nic neukaze iba ciernu obrazovku ale tak skus sa pozriet do BIOSu ci nemas nahodou tuto moznost um oznenu(enabled) tak ju musis zrusit = DISABLED