Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Core i5-6500 chladič

Mám doma zhruba 14 dní tento procesor s box chladičem. Problém je, že zejména při hraní je box chladič hlučný. Rozhodl jsem se, že si tedy koupím nějaký nový chladič.
Přečetl jsem si tento článek a celkem jsem znejistel: http://diit.cz/clanek/procesory-skylake-se-ohybaji
Myslíte si, že by tento chladič - SilentiumPC Fera 2 HE1224 mohl poškodit procesor? Popřípadě jaký chladič do 800,- by jste doporučili?
Základní deska: ASUS Z170-P
Děkuji

To nemusi byt setrenim, moze to mat technicke dovody.

Ano, to ja neviem posudit (mozno ani Ty).

Ale vymyslim si scenar: Do podlozky sa vrtaju diery lejzrom, zmensenim podlozky Intel usetri na vykone lejzrov x-Wat.
A Vy vsetci ste osrani a rieste si problemy sami mi setrime, vsak nemame konkurenciu.

Ja mam Feru 1224 na i7-6700, doufam, ze vydrzi. Navic kdyz srovnam s Cooler Masterem Hyper 212 co mam ve starem pocitaci, tak docela dobra montaz a rekl bych, ze jestli to ostatnim neurvalo Noctua, tak, ze to tenhle chladic da taky.