Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyměnitelná baterie u mobilu

Dobrý večer, vybírám nový mobil /dotykový, 5"/ a narážím na většinou uživatelsky nevyměnitelné baterie. Pokud bych trval na vyměnitelné baterii /což jsem původně chtěl/ byl bych ve výběru dost omezený. Je ta nevyměnitelná baterie nějaký větší problém? Má smysl se tím zabývat? Chci,aby mně mobil nějakou dobu vydržel /je pravda, že na mé stávající Nokii 6300 jsem baterii taky nikdy neměnil a pořád nějak funguje/.

Mám Lumia 640 xl.
Při přechodu z Androida (Huawei P6) na Windows jsem byl překvapen svižností telefonu a delší výdrže baterie ( 4 dny, pak sem ho píchnul na nabiječku, data na pozadí vypnuta).
Baterii lze vyjmout a vyměnit.
Mobil bez vyjmutelné baterie bych už nechtěl.Po příhodě s nevypnutelným hovorem v roamingu už žádný jiný nehledám.Android se zaseknul, hovor probíhal a nešel vypnout.Šroubovák jsem u sebe neměl a rozlomit hliníkový, drahý smart se mi fakt nechtělo.Reklamace neuznána, doplatek za roaming skoro 8 tisíc.Xperia P.Možná jsem ho rozlomit měl, bylo by to levnější :D

nevyměnitelná baterka má výhody i nevýhody.

Výhody: většinou je mírně kvalitnější, ale i tak málokdy vydrží déle než cca 2 roky. Výjimka byly např. Nokie E7, kde mi baterie vydržela 3 roky, ale poslední rok byla kapacita už dost nižší. Další výhoda je pevné uchycení, takže při pádech nevypadne z mobilu. A poslední je možnost mít konstrukčně tenčí telefon.

Nevýhody: obtížně měnitelná, baterka se nedá běžně sehnat, nedá se pořídit druhý "záložní" kus např. na cesty do divočiny. Většinou platí, že telefon je pak životností limitován životností baterky, tj. max. ty 3 roky, u Androidů spíše 2 a méně.