Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod z Visty na Win 7 alebo Win 10?

Mám Visu v nt a našiel som cenovo výhodnú ponuku za 20 € získať Win 7 alebo Win 10. Pýtam sa, či mám kúpiť Win 7 a následne prejsť na Win 10 alebo rovno Win 10? Asi to nebude legálny soft, keď je taký lacný - môžem on prísť? Dá sa to zistiť? Inzerent mi ho chce dokonca nainštalovať za pár eur. Mám tomuto vábeniu odolať?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Ked neni legalny, tak nic nemas, a teda nemas o co prist, proste to nemusi fungovat uz o mesiac.

P.S. a nema ziaden vyznam menit vistu na starom ntb za cokolvek ine, vista je velmi dobry OS, prave z nej pisem. Cokolvek ine tam das, bude to len horsie (ptz na stary kram asi nemas ovladace)

O cenách nemám přehled (poslední kupovaný OS byl u mě Win98, další systémy jsem vždy dostával od někoho, od škol atd. zadarmo).. ale jestli je to podezřelá cena, tak bych do toho nešel.

Visty jsou dobré, měl jsem je asi 4 roky, ostatní nadávali, já si pár věcí přizpůsobil a vše pak šlapalo, jak mělo. Jestli ti šlapou, nech je tam.

Ked chces spravnu odpoved, napis spravny dotaz.
"Mám Visu" , bud je to preklep (a snaz sa pisat spravne), alebo je to choroba a ries to na inom fore).
(nasiel som chorobu Afrika / nt).

"Mám Visu v nt" - "NT" je pôvodný systém firmy Microsoft"
Windows_NT
Ked myslis "nt" ako notebook, tak sa pouziva sktatka "NB" (NoteBook).

Napred si over, ci dany HW (notebook) ma na stranke vyrobbcu ovladace na Win10.

Nelegalni soft nekupovat :!:

Nejedna se spis o prodej nevyuzite OEM licence? Tam je to s legalitou sporne, na zivnost bych si to nekoupil, ale domu klidne jo.

V tvem pripade ale bych na notebooku nechal puvodni Visty a nic nepreinstalovaval. Sam mam notebook s Vistama a nevidim jedinny duvod proc prechazet na vyssi verzi Windows. Vsechny potrebne programy na tom funguji a na nove DX12 hry stejne ten notebook nema ani nahodou vykon, takze Win7 nebo Win10 jedine s novym vykonejsim notebookem.