Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyměnit HDD?

Ahoj, rozbil se mi All In One PC - HP Omni 100 a mám v něm důležité dokumenty. Koupil jsem si stolní PC Lenovo IdeaCentre H30-05 (https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-h30-05-d2219 415.htm#alternativy), ale rád bych dostal data ze starého PC zpět. Je nějak možné rozmontovat ten All in one PC, vyndat disk, zapojit ho do nového PC a přendat dokumenty na flashku? Dokáže Podobnou věc běžný uživatel se šroubovákem, nebo je nutný servis, který (dle mého názoru), chce za získání dat z rozbitého PC fakt moc peněz. Nemohu si špatným zásahem odpálit i ten nový PC?

(Nechci zde debatovat o tom, že to za ten servis zase tolik peněz není a že si mám "spočítat", zda mi za to ta data stojí, prosil bych odpověď a popřípadě návod)

Děkuji

Emanuel

Jedna věc je fyzicky se dostat k harddisku (to opravdu asi nebude problém). Otázka ovšem zní - co se v tom PC rozbilo?
Pokud odešel harddisk, může to být pro Tebe neřešitelný problém a návštěva specializované firmy Tě určitě nemine. Pokud odešlo něco jiného (třeba základovka, zdroj, ...?) a harddisk je OK, měl by ses k datům dostat v pohodě.

K tomu jsi došel jak? Procesory jsou naopak součástky, které téměř neodcházejí. Nejpravděpodobnější je zdroj. Je-li navíc pochybné kvality, zpravidla při svém odchodu do křemíkového nebe ssebou vezme i nějaký doprovod v podobě spálené napájecí kaskády na základní desce, eventuálně i RAM nebo také disk (viděl jsem na vlastní bulvy - při odchodu zdroje EuroCase zůstala funkční pouze CD mechanika, vše ostatní - procesor, základovka, grafika, RAM, harddisk - odchod zdroje nepřežilo).

Zdroj ale neni len na to aby napajal ventilator. Mohlo v nom odist XY veci napajajuce nieco ine, alebo DC menice na doske, alebo XY inych veci. Ako prve by som skusal trebars RAM po jednej v roznych slotoch, pripadne clear CMOS ak najdes knoflikbaterku, apod, mozno sa to pripadne s jednou RAM a po clear cmos aj rozbehne. Ale je to sance tak 2% :)

• Neni-li nejak sifrovany, tak ho staci vytahnou a zapojit k jinému <PC> kuprikladu jako "EXTERNI" a ano zvladne to i bezny uzivatel se sroubovakem :-)
• Pak jen staci bud rucne nebo pomoci vyhledavani vyhledat a zkopirovat urcité dokumenty ci fotky, videa na USB Disk/Key..

Zapojit jako externi? To zni skoro tak, jakobych nemusel vyndavat ten z noveho pc ven a mozna to zni i tak skvele, ze bych se nemusel v tom novem hrabat. Je tomu skutecne tak, nebo mi to pouze tak zni? :) slo by to pomoci Usb? Odpustte otazku a klidne se zasmejte, ja nejsem zadny pc odbornik :)

k rozmontovaniu obvykle stačia sklenárske prísavky a klasika krížový šroubovák,väčšina all-in-one pc prevzala koncepciu apple imac,kde predné sklo drží na silných magnetoch,takže sklenárskymi prísavkami je nutné odtiahnuť krycie sklo,odmontovať displej a pod ním sú už uložené "vnútornosti".....šikovnosť a zručnosť treba na všetko,nielen na toto....