Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Overclocking failed hláška

Odkedy som si kúpil novú grafiku GTX 750 TI, občas, nieje to pravidlom, pri spustení PC vyhodí túto hlášku. F1 Setup, F2 load default setting. Grafiku som vybral , kontakty očistil, a stále mi to PC robí, tak raz pri piatich spusteniach. Táto grafika je vybavená vnútorným Legacy BIOSom, ktorý ale nepoužívam, dá sa prepínať mini tlačítkom priamo na karte. Začalo to vtedy , keď som spustil jednu hru a po pol hodine hrania vyhodilo modrú smrť , BSOD a po reštarte PC až doteraz to robí. Nejaké rady alebo vadný kus ?

to vyhadzuje bios počítača alebo chybové hlásenie je z vga/vesa biosu graf karty ? v určitých prípadoch kvôli kompatibilite je nutné použiť legacy vga bios graf.karty-na to to tam je....na niektorých zákl.doskách je nutné jednorazovo zrušiť ochranu biosu proti náhodnému prepisu,aby sa pri pridaní/výmene komponentov mohli akzualizovať NVRAM/ESCD dáta......