Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USBasp na Windows 10 nefunguje - požadavek popisovače zařízení selhal

Zdravím,

nedávno jsem si koupil USBasp programátor na programování mikroprocesorů Atmel (tohoto).
Jenže ani po instalaci oficiálních ovladačů pro Windows z www.fischl.de se nechce programátor při připojení do USB portu načíst v počítači. Zkoušel jsem různé USB 2.0 i 3.0 porty, zkoušel jsem na programátoru přepnout spínačem z 3,3 V na 5 V, ale nic nefungovalo. Už jsem vážně celkem zoufalý a nevím si rady...

Správce zařízení po připojení programátoru:
[http://pc.poradna.net/file/view/24447-spravce-zari zeni-png]

Detail chyby 43 (A request for the USB device descriptor failed.)
[http://pc.poradna.net/file/view/24448-chyba-43-png ]

Programátor jsem zkoušel i na ntb, na kterém mám také Windows 10 x64, a ani tam nefunguje.

Prosím o radu.
Děkuji.

Je si len tak tipnem ze ovladac z roku 2011 asi nebude moc urceny pre Win10.

Ale ta chybova hlaska skor svedci o tom ze je problem v komunikacii s tym programatorom (neodpoveda tak jak by mal), ale moze to suvisiet aj s Win. Nemas moznost ho skusit na inych Win? Aspon by mal pisat ze nema ovladace, a ne ze pozadavek na popisovac selhal.

P.S. ak to nepojde ani na inych Win tak to je najskor vadne. Neviem jake tam mas na tom jumpre pripadne, hlavne je nech to neni samo o sebe drzane niecim v resete :)

S USB zařízeními je občas komedie, pořídil jsem Wireless N150 Easy USB Adapter, na notebooku s novou instalací Win7 se všemi drivery po updatech jsem ho nerozběhal ani náhodou, vidělo to sice sítě ale připojení vždy selhalo a nepomohlo ani sto pokusů s různými nastaveními a jinými ovladači, dal jsem ho do velkého PC s Win10, to si ho okamžitě našlo a nainstalovalo mu samo ovladač - a ten adaptér ihned běhal maximální rychlostí. Příčina nefunkčnosti ve Win 7 neznámá....nevykazovalo to žádnou chybu, jen to prostě neběhalo....)) Nakonec jsem pořídil do notebooku TP-link a ten běhal po instalaci driveru okamžitě a bez problémů. Nevím co si nesedlo, možná čipová sada.

Notebook mohol mat nejake zarusene USB napajanie apod, mozno si mal skusit odpojit NTB od nabijacky ci sa potom pripojis :) Ale ano v takom pripade je lepsie skusit aj iny vyrobok.
Moze tam mat aj on nejake problemy s napajanim ale skusal to na dvoch PC a to same, to skor vypada na Win problem alebo ta vec je skor vadna.

Skusil si aj predne USB porty (nech tam je kus kabla medzi tym) a aj zadne?
Je to nejake divne ta vec. Da sa to nejak skusit reklamovat? :)

P.S: ono ta vec celu USB komunikaciu emuluje firmwarom, a ten moze byt nejak naprd, mozno to je aj normalny stav ze na W8.1 to ide pomaly, a na W10 vobec :) Nemam tu vec tak neviem.

Samozřejmě, porty jsem proházel všechny dostupné, výsledek stejný, některá zařízení si prostě vzájemně nesedí. Dám ještě jeden příklad, u notebooku sousedce odešla grafika, po instalaci nové v autorizovaném servisu PC sice běží, jenže od té doby má PC velmi dlouhý start a cca poloviční výkon, má to všechny drivery správně, žádné konflikty, vše správně i v Biosu a přesto to běhá mizerně, možná něco odešlo i na základovce, možná si to jenom vzájemně nesedí. O dost se to zepšilo pod upgrade na Win10, přesto to není to co to bývalo. U PC jsme si zvykli na přímočará řešení problémů, jene některá zařízení ae vzájemně kopou a nejdou odladit. Proto je i správné kupovat odzkoušené sestavy od výrobců. Těch případů je sice málo, ale jsou.

jaj ty si pisal furt o tom wifi, ja som myslel ze to original dotazovatel reagoval (ta predch odpoved:)
Cinan casto ignoruje specifikacie, a bolo to USB wifi nejak naprd navrhnute alebo vadny kus najskor.
Problemy v PC sa daju rozne diagnostikovat ale vseobecne je to tak komplexna vec ze je casto jednoduchsie proste veci vymenit, jak 3tyzdne hladat pricinu...

Myslím, že si rozumíme dobře, některé zmetky, jde rozběhat jen stěží, fungují jen za příhodných podmínek v jisté vyhovující kombinaci. V té cenové relaci o kterou jde v prvotním příspěvku bych to zkusil vyreklamovat a nebo se poobhlídnul po jiném výrobci. Také se mi stalo v minulosti, že na nové základní desce byla v systému co chvíli modrá obrazovka, po dohodě s dodavatelem jsem ji vrátil a vzal novou jiného typu a ejhle žádný problém.