Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD KO.

Dobrý den. Mám tu HDD který po čase odešel, teda ne úplně. Mám na něm spousty filmů, není to tak tragický, ale nerad bych o ně přišel. Dám-li HDD do PC a zapnu, PC hrozně dlouho nabíhá. když naběhne, disk je vidět, ale při otevření zase dlouho nabíhá než se celý otevře. Filmy spustit nejdou. Otázka zní, lze podle toho zjistit jestli je v háji elektronika disku, nebo je to mechanická závada? Jestli je to v elektronice, je teoreticky možné si "půjčit" ten plošný spoj z jiného disku, samozřejmě bez poškození toho plošného spoje? Děkuji za odpověď. :beer:
Omlouvám se, řešení opravy (výměny plošného spoje) jsem si už našel. Jen potřebuju vědět, jestli lze podle popisu zjistit je-li to závada elektronická, nebo mechanická. Moc děkuji. :beer::beer::beer:

je to skoro na tuty plotnama/hlavou (tj. "vnitřkem").

Disk zabal neprodyšně do antistatického obalu a zamraž (aspoň 6-8 hodin v mrazáku). Pak zkus po vyndání přečíst (hodí se na to USB kolébky), mělo by to jít rychle a radostně - tedy až do ohřátí disku (cca 15 minut). Pak je třeba proceduru opakovat.

P.S.: pozor na kondenzující vodu!!

Já jsem takhle jednou měl vadný 1,5TB disk, který vůbec nenabíhal.
Tak jsem ho za běhu otevřel a přitáhl ten šroub na kterém drží hlavy a disk se normálně rozfungoval a fungoval po celou dobu než jsem z něj přetáhl všechny fotky, filmy apod.
Ale je to vážně jen jeden z mnoha pokusů kdy se to podařilo.