Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor-turbo

Zdravím, teď marodím a nemám co dělat, tak jsem si říkal, že po dlouhé době vyzkouším nějakou hru.
Mám ale Čtyřjádrový procesor AMD A8-4500M (1.9GHz, Turbo až 2.8GHz) a zajímalo by mě, jak to turbo vlastně funguje. Dříve jsem měl starý notebook a když jsem hrál nějakou starou hru, tak jsem tohle neřešil, ale musí se ten procesor někde nastavit aby se to turbo zaplo? A jak to vlastně funguje to turbo? :) V tomhle já se vůbec nevyznám, tak byl by tu prosím někdo kdo by mi trochu poradil? předem díky.

ak je poteba výkon (náročnejšie operácie, hry, aplikace čo zaťažujú procesor) tak sa sám pretaktuje na vyššiu frekvenci než základnú maximálne až na 2.8GHz ak mu to okolnosti dovolia (teplota a chladenie, TDP, a tak podobne) ale ja mám I7-4710HQ 2.5GHz s turbo na 3.5GHz a pri náročných operáciach sa držím bežne na 3.2-3.3GHz,... 3.5GHz dostaneš len málokdy, na to musíš mať vhodné podmienky = ak teplota procesora je nízka. Ak je vysoká tak bežíš na nižšej frekvenci.