Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 4460 vs i5 4690K

Dobrý večer pánové,

chtěl jsem se s vámi poradit. Řeším debatu zda si pořídit do svého herního PC i5 4460 či i5 4690K.

Mám základovou desku MSI Z97 GAMING 5, grafickou kartu MSI GTX 970 4G a paměti Kingston HyperX Fury 16GB 1600Mhz.

Předem mockrát děkuji za případné odpovědi.

• V kazdém pripade <i5 4690K>, ktery diky svému odemklému nasobici (oznacen pismenem K) muze byt taktovany, coz se muze a bude do budoucna urcite hodit. Uz ted je o neco vykonejsi nez uvedeny <i5 4460>.
• V pripade, ze chces taktovat (Overclock), je vhodné zakoupit lepsi chlazeni na <CPU>, staci lepsi prumer "Air-Cooling".

Tento procesor má v popisu psaný automatický taktování, tím narážím na další dotaz. Asi zde vypadám za blbce, který ví koluví a staví si mašinu. Ale to automatické taktování se musí povolit v biosu či už bude samo fungovat, v tom případě bych na té Alfě koupit ten lepší chladič.