Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s aktualizací

ZDRAVIM, cim to muze byt ze kdyz mi pc při restartu nebo vypnutí nabídne aktualizaci, tak proč tak dlouho trvá? včera trvala přes 2 hodiny a pak jsem musel notas vypnout ručne napajecim tlačitkem. i somostatný restart trvá přiliš dlohou. nevíte co s tim? diky (kdyztak mam w8.1)

Některé aktualizace, které vycházejí každou druhou středu v měsící, nejsou aktualizací jen jedné věci, ale převážně souhrnem mnoha aktualizací. Včera jsem aktualizoval jeden slabší Noteboook, trvalo to od 12:30 do 17:30. Pokud jste vypnul PC ručně, před dokončením aktualizací, poté dochází při startu k vrácení změn do předešlého stavu - tedy nezdařené aktualizace. Většinou dojde k opětovnému pokusu systému o jejich instalaci. Nepodtrháveje systém při vypínání ručním vypnutím, systém to nemusí rozchodit a nemusí již nastartovat.

A ještě bych rád zmínil novou vychytávku při aktualizacích WIN 10, kterou jsem ověřil zatím jen na dvou strojích. Pokud je při aktualizacích nalezena starší verze javy a nebo flešové moduly NPAPI a PPAPI , dojde k jejich aktualizaci na nejnovějěí verzi.

Proces aktualizace lze spustit i ručně, připojení je nutné jen pro fázi vyhledávání a stahování souborů instalace, v momentu instalace již připojení není potřeba a to ani při vypínání. Pokud se při vypínání objeví konfigurace, tak instalace jsou již staženy a instalačně připraveny pro výměnu, probíhá jen jejich konfigurace do systému, důvod je ten, že používané souborové součásti nelze měnit za běhu systému, při vypínáni a restartu je to ve fázi přípravy a poté samotná výměna před startem systému, na starších systémech dokonce běžel i dvojí restart při restartu nebo po vypnutí a samotném startu..

Nechat to tak, tomu notebooku nejspíš vůbec nic není. Já to dělám tak, že mám Windows update stále vypnutý ve službách. Zapínám jen jednou za měsíc, zaktualizuji PC a poté zase do druhé středy v měsíci to vypnu. PC mám více, takže ten , který aktualizuji, nepoužívám dokud není hotovo po restartu.

Notebook 1,3 Ghz procesor zápasil s posledním prosincovým přídělem aktualizací rovných 5 hodin, hlavním důvodem byly aktualizace Microsoft.NET frameworků, to PC jsem průběžně kontroloval a vím co trvalo nejdéle. Proto u PC u kterého neznám parametry mne to vůbec nepřekvapí - ale hlavně, pokud se instalace neprovádí ručně, tak se spouští právě až při vypínání systému.

No vida parametry jsou tady a hned je vidno že jde o problém skutečný. Je to chyba a na netu je dost návodů ve videich jak to napravit:

https://www.youtube.com/results?search_query=fix+w in+8.1+update

Zastavení služby je poslední monost- nedoporučuji:
Ovládací panely -- nástroje pro správu--Služby dvojklik na Win Update a zakázat. Poté buď službu ručně zastavit a nebo restartovat.

Este si skus vymazat body obnoveni (pravy klik na c vlastnosti - vycistit, a tam v rozsirenych), je mozne ze to furt vytvara bod obnovenia a nieco si tam prehrabava v starsich bodoch obnoveni alebo co. (body obnoveni sa daju aj vypnut uplne, ale potom nebudes mat moznost sa vratit na bod obnovy ak bude problem)

Nemas nic zaskrtavat mas si dole kliknut na to tlacitko s tym obrannym stitom, vybehne dalsie okno a tam na druhej karte je tlacitko vymazat body obnoveni. To tlacitko zmackni.

P.S. a v tom HD Tune spust konecne ten error scan. Bude to trvat aspon hodinu, vsetky stvorceky musia byt zelene (ak tam bude nejaky cerveny tak mas vadu na disku)

Ked mas Win8 tak tam je funkcia "rychle spusteni" (v ovl.panely - energia, kdesi u nastaveni tlacitok, uplne dole), a ak to je povolene tak to znamena ze "vypnut" neni vypnut ale len uspat. (to je microsofti ojeb aby si ludia mysleli ze ten Windows je skvely pritom je to len ordb. Az to deaktivujes tak sa to bude normalne vypinat, t.j. potom ale aj pomaly spustat ptz sa to bude realne cele spustat a nielen uspavat).
Restart je uplne spustenie Win (jak z VYPNUTEHO stavu, ne tie sleep odrby), trva typicky tak 30-40s na normalnom HDD, a je to normalne.

dobře diky, takze uplne vypnuti v tom ystemu je ne? jen si ho musim nastavit. a je to uplne vypnuti lepši? protoze ja pc pouzivam denne a vzdy vecer vypnu (cely den mi jeden), rano zase zapinam. a jinak, ty body obnovni jsem uz nasel, mam je teda smazat? nestane se neco z diskem?

Nic sa nestane.

Uplne vypnuti nastavovat nemusis, za normalnych okolnosti je to jedno, kludne to mozes nechat len na uspavanie. Ja osobne to mam nastavene na uplne vypinanie ptz nechcem aby mi Win zakazdym zapisoval zbytocne 4GB do hiberfil na SSD pri kazdom "vypinani"(uspavani). U mechanickeho HDD je to jedno.