Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový netobook - zdá se Vám dostačující?

Ahoj všem,

Moc nootebookum nerozumím a teď na Vánoce musím koupit nový, protože ten stary se mi už rozpadl v ruce.
Můj finanční limit je 12 000 a na alze jsem si vyhlednul tento:

HP 15-af013nc Turbo Silver

Notebook - AMD Quad Core A8-7410, 15.6" LED 1366x768 BrightView, RAM 8GB DDR3L, AMD Radeon R5 M330 2GB, HDD 1TB 5400 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, HD webkamera, čtečka karet, USB 3.0, HDMI, 4 článková baterie, Windows 8.1 64-bit (M7V75EA) - zdarma upgrade na Windows 10

(nevím, jestli zde můžu vložit odkaz na alzu, tak vypisuju jen zjednodušeně, ale kdo chce, tak na alze lehce najde)

Co bych na něm chtěl dělat?

No doba, kdy pro mě byl PC jen na hry je dávno pryč, teď si občas zahraju online LEAGUE OF LEGENDS a na to by měl v klidu stačit doufám.
Jde mi ale o práci.
Potřebuji, aby noťas rychle reagoval i v případě, že mám otevřeny 4 pdf sobory o velikosti každého cca 2mb, do toho budu pracovat se 3 excel tabulkami a 3 wordy. Současně budu hledat informace na netu kde budu mít otevřeno také minimálně 5 karet + nějaké běžné aplikace jako online radio, antivir atd.... Navíc každý den pracuji s ATOCADEM (.dwg), nepracuji v něm tak že bych projektoval, ale prohlížení 3D modelů v něm je denodenní pracovní chleba.

Předem moc díky každému kdo poradí, vůbec netuším, jestli na to ten noťas bude stačit.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš přece PC sestavu. (karel)

Jojo, je mi jasné že 12 000 je málo, tak možná ten dotaz změním, myslíš, že za 12 0000 je to dobrý PC? Víc prostě dát nemůžu:-/ a když koukám po rychlejším harddisku tak se pod 15 000 nedostanu.
Ale souhlasím s tím HP, měl jsem jeden a zkončilo to 3x stejnou chybou, takže mi po roce a půl užívání vrátili celých 20 000, což nebylo zase uplně špatné:-) Ale znova říkám, mám jen 12 a přes to vlak nejede:-/

Mě docela zarazila ta paměť, grafika a celkem obstojný procesor, nebo se mýlím?