Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při připojení nového routeru padá systém na modrou obrazovku

Dobrý den,
Po restartování starého routeru (ASUS RT-G32) již nešel nastavit po připojení k PC se zobrazovalo jen pozadí konfiguračního prostředí routeru. To mne donutilo zakoupit nový (netis WF2411) a po připojení mi po různé době systém zahlásí modrou obrazovku https://drive.google.com/file/d/0B6eXA31NC440R3d6a lNnTS1SWEU/view?usp=sharing (odkaz na foto). Vypozoroval jsem že při odpojení LAN kabelu z počítače v pohodě běží již několik hodin tudíž jsem si to spojil s novým routerem nebo něčím ohledně internetového připojení. Je ale zvláštní, že v chybové zprávě se píše o chybě hard disku, nedostatku místa nebo neaktuálním BIOSu. Integrovaná síťová karta v mém počítači je Intel WG82567V – (Gigabit) na základní desce IPIEL-LA (Rev: 1.03).

Děkuji za jakoukoli pomoc.
M. Starý

Provedl jsem aktualizaci systému windows 7 a aktualizaci všech ovladačů včetně chipsetu dále jsem překontroloval systémové soubory a HDD pomocí příkazu command, ale padání systému po připojení routeru není stále vyřešeno. Je možné, že je třeba špatná síťová karta? Předpokládám, že už zbývá jen, že je chyba někde v HW. Ještě sem četl, že by to mohlo být způsobeno pamětí RAM nebo HDD, ale to by dle mého názoru neovlivňovalo připojení k routeru.

Co otestovat nebo vyměnit?
Děkuji

Chybová zpráva:

==================================================
Dump File : 121415-22027-01.dmp
Crash Time : 14.12.2015 21:40:27
Bug Check String : SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Bug Check Code : 0x1000007e
Parameter 1 : ffffffff`c0000005
Parameter 2 : fffff880`015ab64f
Parameter 3 : fffff880`03f69f28
Parameter 4 : fffff880`03f69780
Caused By Driver : NETIO.SYS
Caused By Address : NETIO.SYS+3be2c
File Description : Network I/O Subsystem
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)
Processor : x64
Crash Address : NETIO.SYS+2564f
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\121415-22027-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 293 264 Dump File Time : 14.12.2015 21:41:40 ==================================================

pořadí instalace ovladačů = chipset musí být první.

na poškozený lan kabel moc nevěřím, to chování síťovek je divné.

odinstaloval bych antivir, konflikt s netio.sys by mohla být jeho práce, i když ho bsod viewer neukazuje.

registry opravil několika programy

klasické rozjebávače windows - jak sám vidíš, ničemu ty programy nepomohly.

spíš bych teď spustil kontrolu systémových souborů - v cmd.exe:

sfc /scannow

taky bych zkontroloval množství virů a rootkitů z bootovacího antivirového cd, např. kaspersky.

Nevím co dělat dál vše jsem aktualizoval registry opravil několika programy, updejtoval systém koupil jsem novou síťovou kartu, testoval disk a systémové soubory pomocí příkazové řádky, ale po připojení na internet po nějaké době systém spadne a bez připojení jede v pohodě.
Nevím už co dá. Předem díky.

Jedine cista instalacia systemu bez nejakych super doplnkov by mohla este pomoct. Mozes to vyskusat este s Linuxom na overenie toho, ci mas hardware ok. Ak to bude fungovat v Linuxe, zrejme budes vediet, ze s tym Windowsom nieje nieco ok.