Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Locked SSD (Zamknutý)

Dobrý den, stala se mi taková věc. Nainstaloval jsem na zkoušku Windows 10, když jsem je mazal, použil jsem v biosu Secure Erase a od té doby mi to u SSD disku píše ''Locked''. Disk se nedá použít, ani v systému (dočasně na jiném disku) se tento zamčený SSD nezobrazí, ani ve správci zařízení. Při instalaci Winu se u výběru disků ještě zobrazí, ale nejde na něj nainstalovat. Věděl by někdo, jak ho odemknout, nebo už je na odpis ? Ještě podotýkám, že funkci Secure Erase jsem už párkrát použil, ale tohle to nikdy neudělalo. Díky za rady.

Pripojiť ho k inému počítaču a preformátovať použitím softvéru MiniTool Partition Wizard Free Edition:

http://download.cnet.com/MiniTool-Partition-Wizard-Free-Edition/3000-2094_4-10962200.html

Postup:
- najskôr odstrániť všetky oddiely použitím softvéru MiniTool Partition Wizard Free Edition
- potom preformátovať (NTFS) použitím softvéru MiniTool Partition Wizard Free Edition

To co za vyrobca nadrbal to "secure erase" do BIOSu a co to ma akoze robit?
Vseobeecne skusil by som tool do vyrobcu toho SSD, t.j. web vyrobcu a tam hladat nejaky tool na nejaku reinicializaciu celeho SSD (ma to specialny nazov neviem zhlavy) pripadne skus aj preflashnut firmware ak sa da mozno sa to este spamata. Inac tazko povedat co tam je posahane. Nemal si predtym nahodou heslo v BIOSe apod?