Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovny notebook

Zdravim,
hladam napady na novy pracovny notebook, kedze ja sa na trhu notebookov vobec neorientujem. Mozte pisat cokolvek, co bude vyhovovat mojim poziadavkam nizsie, uz si z toho nejako vyberiem.

PRIORITNE VLASTNOSTI
- rozhodne to bude 15,6' FHD matny displej
- vydrz baterie -> toto je pre mna najdolezitejsie - vyzadujem minimalne 4 hodiny pri beznej prevadzke, 3 hodiny pri pozerani filmov/videi/hrani nenarocnych hier. Cim viac, tym lepsie
- win 8.1
- RAM 4-8 GB, viac je pre mna zbytocnost
- HDD 500+ GB
- grafika schopna prehravat v pohode full HD videa a filmy staci, hry hravam len take, co pobezia prakticky na vsetkom :)

VITANE VLASTNOSTI
- som student a notebook teda bude putovat viackrat denne po mnohych aulach a miestnostiach, preto zvysena odolnost je vitana
- som trochu narocny na funkcnost touchpadu, mal by byt spolahlivy, presny a dobre nastavitelny
- preferujem ASUS ale rad si ceknem aj ine znacky

Cenu zatial neuvadzam, kedze este nie som rozhodnuty, kolko som ochotny zan dat... Rozhodnem sa podla vyberu, mam nasetrenych dost, takze toto by problem byt nemal... Z prioritnych vlastnosti som ochotny prehliadnut maximalne jednu :)

od doby přechodu na širokoúhlou úhlopříčku 15.6" mi žádný z těch shitů nevyhovuje. jistě, něco řeší externí monitor.
zásadní pro pracovní nasazení zůstává: má to docking station?
nemá zbytečnou (vysokou, těžkou) dvd mechaniku?

aha, student a budeš to tahat po různých aulách. to tě dock asi nefascinuje. ale zase tím pádem preferuješ wifi před lan, takže tenký lehký ultrabook je správná volba.
jestli chceš výdrž, zapomeň na druhou "herní" grafiku, to je pro trotly.