Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to rozumně složeno?

Dobrý den,

řeším už asi 2 měsíce dilema. Budu si brát počítač na splátky a po mnoha letech si chci koupit slušnou herní mašinu. Chtěl bych do něj dát okolo 30 000 a za tuto cenu z něj vyždímat co nejvíce výkonu. Brouzdal jsem po fórech a četl mnoho sestav a recenzí a už se v tom docela ztrácím. Chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou, jestli byste mi pomohli sestavit PC, které bude sloužit na HRY, CAD, MULTITASKING a občasnou úpravu videa v HD rozlišení.

Sám jsem dohromady splácal toto:

Skříň: Corsair Carbide Series 300R Compact PC Gaming Case

Grafická karta: MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G

Procesor: Intel Core i5-6600

RAM : Kingston HyperX Savage 16GB (Kit 2x8GB) 1600MHz DDR3 (HX316C9SRK2/16)

SSD : Samsung 850 EVO 250GB (MZ-75E250B)

HDD: Seagate Desktop HDD (Barracuda 7200.14) 1TB

Základní deska: GIGABYTE GA-Z170-D3H

Mechanika: Samsung SH-224FB

Chladič na procesor: Noctua NH-U9B-SE2

Zdroj : Seasonic M12II-620 Evo (SS-620GM2 F3) Bronze

Co si o této sestavě myslíte? Je tam něco vyloženě zbytečně nebo neefektivně? Co byste upravili, kdybyste volili podobné PC pro sebe?

Děkuji Vám mnohokrát za radu a za Váš čas.

Ahoj, taky teďka stavím jednu sestavičku kolem 35t.... Hele mám pár dotazů....

1. Plánuješ upgrade? Ono totiž jinak bych ještě zvážil CPU : Intel Xeon E3-1231v3 ... Jestli na tom chceš pracovat aj v CAD a upravovat videa tak je lepší, má 8 vláken místo 4 , které má i5....
2. Tvé zvolené RAMky bych zvážil, jedou na 1.5V což u i5 není moc dobré a tvoje MB má navíc typ DDR4... sáhl bych po napěťově slabších. V tom případě bych klidně vzal DDR4...
3. Nevím uplně jistě jestli ten chladič není zbytečnost zatím. Já nemám zkušenosti s Skylake ohledně teploty ale tenhle cpu má chladič box...

Ahoj, upgrade na dlouhou dobu v plánu nemám. V procesoru i RAM i zakladovce si rad necham poradit. V podstatě trvám jen na té konkrétní grafice a 16GB velké RAMce a na 250GB SSD, ktery mi staci. Chci hlavne, aby to spolehlive slapalo a jedna komponenta nebrzdila druhou. Nepotrebuji vylozene tichy komp, ale hucet to nemusi.

Skylake hardwarove podporuje HEVC format videa, pokud dlouhodobe neni v planu, tak bych zustal na Haswellu a vzal ten Xeon co tu radi.

Jinak Skylake se i5-6600 vubec nevyplati, bud vzit levnejsi i5-6500 nebo priplatit za i7-6700, coz se u vykonneho pocitace opravdu hodi.

bohůžel.. router je umístěn celkem blbě a je to proto lepší řešení. Ale nicméně ještě mě zajímá když jsme u toho, u kolik bude mít horší třeba propustnost wifi karta v MB, oproti MB s wifi? :) nevím totiž, jestli udávaná propustnost na MB s wifi není pro 5Hz pásmo ... :) jinak v tom případě bych sáhl po MB: Gigabyte GA-Z170-D3H

Pres kartu s PCI prozenes maximalne 133MB/s, pres kartu s PCI-e prozenes minimalne 250MB/s, zalezi na verzi. Takze uzke hrdlo bude to wifi, nikoliv karta, z toho plyne, ze je uplne jedno, zda budes mit wifi na desce nebo na karte.

Desky od Gigabyte jsou sunt, nebrat. (Kdysi, kdyz jsem to nevedel, jsem si koupil desku od Gigabyte a pak jsem jeste zbytecne musel dokupovat zvukovou kartu, protoze zvuk z cipu na desce byl hrozny.)