Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný zdroj - (Pouze někdy)

Zdravím,

zdroj: greenpower ax550-60APN 550W

rád bych se na váš obrátil s dotazem ohledně mého zdroje. Mám koupený pc z impact comps. Rok starý, záruku ještě mám, problém je ten, ež bych to u nich mohl mít i měsíc.
Abyste porozumněli mému problému. Už dríve mě zlobil zdroj, respektive jeho ventilátor hádám. Hučel celkem hlasitě no do nedávna se to dělo jen 5-15 minut po zapnutí pc. Nyní si to dělá jak chce a kdy chce. Stane se mi i, že po startu je uplně tichý a až po chvíli se zase "rozeřve". Nezáleží na činnosti, prostě si dělá co chce. Jednu chvíli hučí až nesnesitelně, pak se zase uklidní a jede tiše, jako nový. Tyhle dvě fáze se střídají pořád dokola a někdy se hluk stupňuje a přidává na intenzitě.
Nevíte co s tím? Napadlo mě třeba regulovat nějak otáčky ve zdroji do té fáze, kde se točí, ale nehlučí.

+ trošku mimo hlavní problém. Před pár dny mi začal blbnout větrák u cpu, přestával se točit po naběhnutí windows. Přepojil sem tak cpu fan a vedlejší. (vyměnil jim sloty) a jedou teď uplně v poho. Až na to, že u cpu fanu se neregulují otáčky, když neni pichnuty ve slotu na cpu fan. Mohlo by to udělat nějakou neplechu?

předem děkuji za váš čas.

Ak Ti hučí naozaj zdroj a je to tento, potom:

Výrobce zaručuje 100 000 hodin bezproblémového chodu, při průměrné pracovní teplotě 25 °C a zdroj se může pochlubit atestacemi UL, CSA, TUV, NEMKO, CB a CE.

im to môžeš otrieskať o hlavu...

Čo sa týka CPU fan - stane sa akurát to, že regulovať sa nebude teplota CPU, ale niečoho iného... Ak ho neuchladíš, PC sa v najlepšom prípade vypne...

Máš to v záruce, takto reklamuj, nebo si kup raději rovnou slušnější zdroj.
(co si čekal od levného "futronu" = typická závada těchto ne moc kvalitních zdrojů)

Ventilátor chladiče procesoru zkontroluj zda není oblepený prachem, nebo přidřený = musí se otáčet vypnutý zcela volně.

Nemohu si dovolit být měsíc bez pc. ( reklamace)

Cpu ventilátor se točí špatně, respektive, když se "dotočí" tak jako kdyby poskočí o jednu lopatku zpět, věřím, že to neni uplně v pořádku, ale nevím čím to je.
Prach jsem vyfoukal snad kompletně všude. V případě, že je přidřený atp, tak hádám, že je odpověď reklamace :(

Nevím zda jde o "skládačku" nebo o hotovou sestavu z kvelbu, pokud "skládačka" výběr komponent, tak asi lze zdroj reklamovat samostatně/ zatím jiný vypůjčit nebo koupit rovnou nový.
Informace o reklamaci/podmínky určitě najdeš na stránkách kvelbu.
(co máš za procesor, g.kartu jsi nenapsal a ani o jaký chladič procesoru se jedná)