Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Window's CMD zalezitosti.

Mam uz nieco nacitane, iba to co neviem googlom vysvetlit sa pytam:

1,[-d parameter] Niekde sa pisalo ze ak:
win+r > cmd -d > otvorti sa cmd v konzole alebo s konzolou. Ale ved nic to neurobilo inak ako zvycajne. Co to chcelo byt ? Ten -d parameter. A skusal som aj "cmd /d" a to iste.

2,[|less] Ak som aj zvysil velkost buffera na maximum 9999, stale je mozne ze vysledok nejakeho prikazu presiahne hranicu a ja neuvidim zaciatok. Preto si mozem pomoct tymi pipeline parametrami za hlavnym prikazom oddelene palickou. Napr:
dir | more -toto je dobre a funguje to. Ale vraj este ine a lepsie:
dir | less -nefunguje vobec. Chcem to pouzit, ako to zapnem ?
To "less" chcem vyskusat hlavne preto, ze ak vraj stlacim potom "f" alebo "b", tak mi to bude scroolovat strany hore - dole aka forward a backward.

3,[|more -d] Tiez mi nefungoval "-d" parameter k "|more". More funfuje iba same ale nie s tym. Co ma vykonavat ten parameter ?
Alebo s dalsim parametrom, ktory ma zadat pocet riadkov na stranu pri zobrazovani "|more -num". Nefungovalo.

skusat to mozete s tymito dlhymi prikazmi:
dir
sc query state= all

Dik

je to normalne pisane v clankoch na nete co som cital o CMD
nebudem teraz prehladavat celu historiu, len aby som ti dokazal ze mam pravdu

a nie, v tych clankoch sa nepise detailne co by mi objasnilo veci, preto sa ich pytam tu

priklady tam boli size riesene cez subory ktore sa nacitavali do cmd napr. texty.txt ale neviem preco by to nemohlo fungovat aj normalne vnutri cmd, kedze je to len regulacia zobrazovania outputu !