Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM a hry

Zdravím, mám jednu otázku:
může mít PC problém se stabilitou her, které překročí 2 GB RAM jen proto, že mám 2x2 (4 GB RAM)?
Win7 64bit
Intel i5 Core Quad Q8400 2,66 GHz
2x2 GB RAM
AMD Radeon R7 260x 2GB DDR5

Děkuji za odpověď

Memtest jsem před nějakou dobou dělal, je to nekonečné, bylo to ale na hledání chyb v RAM.
Mám tedy další otázku: Předtím jsem měl 32-bit Windows 7, může být PC nějak špatně nastavený v tom, že pokud dohromady RAM i vRAM (video RAM) překročí 2 GB, nastane problém?
Ještě předtím jsem měl 32bit Windows XP, tam na 90% existoval problém, že pc nešel na 2 GB RAM+vRAM v jednom procesu (někde jsem o tom četl, že to je problém XP)

Nevim jaky problem mas, ale troufl bych si odhalit, ze to s velikosti RAM nebude mit zadnou souvislost, bud mas nejaky RAM modul vadny, poznas memtestem, nech bezet pres noc. Nebo se bude jednat o softwarovy problem (vycistene registry a podobne caste problemky).