Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinování ram

Ahoj mám dodaz, chtěl bych si dokoupit další ramky mám tyhle http://www.czc.cz/corsair-vengeance-low-profile-bl ack-8gb-2x4gb-ddr3-1600/93270/produkt?gclid=CL_ezY -Z2MkCFWsJwwoddkwKDA a mám volné další sloty vím že musím koupit uplně stejné, ale těd jsem narazil na tyto http://www.czc.cz/corsair-vengeance-low-profile-bl ack-8gb-ddr3-1600mhz/118496/produkt 8gb v jednom ! půjde to skombinovat nebo to bude běžat v dual channelu ?

A na čem to chceš otestovat ? Jedna věc je technická možnost,že to lze takhle osadit,druhá možnost je ta praktická - co od toho očekáváš. 32GB RAM není věc,která ti zrychlí počítač. Hranice je tak cca 4GB (8GB). Něco jako frekvence zvuku,někdo ti napíše že repro přenese 25KHz a ty slyšíš tak snad 15.

Hra GTA V potřebuje 8gb ram a já je mám ale windows si bere 2gb takže mám 6gb.

kolko zerie windows nieje smerodajne, nastuduj si memory management windowsu a pochopis.
8GB ti je dost.
Poziadavka na to, aby to nebolo v dalchanneli je uplna neopodstatnena kravina, pripravujes sa cca o 10% vykonu.

pre mna 8GB Ram je napríklad málo, ja mám 16GB a zaplním bežne 10-12GB, i když jop, ja na tom delám jiné veci jak tazatel, ale jinak máš pravdu, na GTA 8GB Ram je akurát, a jinak nechápu proč tazatel nechce dual,... Jinak ja bych mu rozhodne doporučil kupiť 2x4GB moduly do dual.

Muzu se zeptat co na tom PC delas?

Ja si o sobe myslim, ze delam na pocitaci veci narocne na pamet (grafika, OCR, virtualni klient) a staci mi 6GB RAM (3x2GB - triple channel), ale fakt je, ze jsem uplne na hrane. Vic jak 8GB pameti jsem schopen pochopit u servru, kde se spousti virtualizovane vice klientu, tam je potreba opravdu hodne pameti, ale jinak ....

---

Hra GTA5 rozhodne nezabere 8GB RAM, v doporucene konfiguraci je, ze nikoli hra vyzaduje 8GB RAM, ale ze pocitac, na kterem se hra bude hrat, by mel mit 8GB RAM. Vyvojari pritom vychazeli z potreby pameti pro hru + co zaberou Windows + bezny balast jako antivir, kterym ma BFU pocitac zanesen. Takze 8GB RAM je spis naprosty strop pro pocitac, na kterem se bude GTA5 hrat, vic pameti takovy pocitac opravdu nevyuzije.

Kazdy chce, aby mel pamet co nejrychlejsi, proto kazdy chce dualchannel,ten funguje vzdy jen v sude kombinaci: 2x4GB, 2x8GB, 4x4GB, 4x8GB (coz je onech maximalnich 32GB).