Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová RAM, využití

Ahoj, mám pouze 2gb RAM a rozhoduju se k upgradu.
Chtěl bych si koupit 8GB.

Mám jen jednoduchou otázku, protože hodně lidí říká, že na RAM moc nezáleží.Co všechno ovlivní malá RAM
?Má to velký dopad na běh hry ? Je jasné, že 512mb RAM je silně nedostačující, ale jaký rozdíl pocítím já ? Díky !

jaký rozdíl pocítím já ?

Asi takto-nedostatek pocítíš,přebytek ne.Navíc máš asi 32bitový OS,takže jak už psal brtník,4GB je dostačující,protože víc stejně 32bitová Windows nevidí a tudíž nepoužívají.A 8GB modul nemusí tvoje základní deska brát.Takže si buď kup 2GB stejnou jako máš a zůstaň na 4GB nebo nové 2x4GB.

Takže nafotil jsem všechno z programu CPU-Z.
Na základní desce mám 2 sloty, v jednom už 2gb ramky.
Chtěl bych se zeptat, kolik jeden slot moje MB unese ? 2 nebo 4 ?
Jestli 2, tak bych preferoval dokoupit jednu 2gb RAMKU, jestli 4, tak jednu 4gb.
Ještě kdybych mohl poprosit, tak by jste mi mohli poslat adekvátní RAMky pro můj PC podle výpisu z CPU-Z.
Děkuji

Obrázky z CPU-Z :
66f12hspl
p00tzhqxl
d8cyoowbd
44ejo8uqh
qb8l7ymjd

Na obrázcích vidím 32bit verzi CPU-Z. Pokud máš i 32bit OS, tak nemá smysl přidávat více než 2GB, protože i pak se využije max. něco přes 3GB.

Jinak 2GB modul můžeš osadit teoreticky jakýkoliv. Pokud se však rozhodneš pro modul o kapacitě 4GB, tak musí být v provedení Dual Rank, což se dnes již obtížně shání. Navíc jsou tyto moduly dražší než (pro tebe nepoužitelné) Single Rank moduly.
Ještě lze koupit toto:
https://www.tsbohemia.cz/transcend-4gb-1333mhz-cl9 -standard-ts512mlk64v3n-_d98554.html
http://www.lan-shop.cz/transcend-ts512mlk64v3n-109 445