Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bootování USB v Linuxech

Dobrý den, tak dnes mi dorazil tento notebook: https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black -microsoft-windows-10-home-cz-64-bit-d3027911.htm? catid=18842920#alternativy
Chci si nabootovat Win7 z USBčka, ale ať to v Biosu ledajak přenastavim, tak se mi nikdy nenabootuje, ani Acer CD který k němu bylo přiložený. Vždy mi tam vyskoči tohle a po zvolení Linpus Linux toto
Prosím, už si nevím rady.

Win10 instalacka vie aj UEFI boot a potom vie pracovat s GPT, preto ti to "jede". Win7 to vie tiez ale len 64bitova a musel by si si ju spravne vytvorit, co si evidentne nezvladal. (alebo zrusit to GPT co sa da napr. killdiskom alebo prikazom diskpart a v nom clean po select spravne cislo