Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní/CAD/HD video/multitasking - sestava kolem 30 000,-

Ahoj,

Budu si brát počítač na splátky a po mnoha letech si chci koupit slušnou herní mašinu. Chtěl bych do něj dát okolo 30 000 a za tuto cenu z něj vyždímat co nejvíce výkonu. Brouzdal jsem po fórech a četl mnoho sestav a recenzí a už se v tom docela ztrácím. Chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou, jestli byste mi pomohli sestavit PC, které bude sloužit na HRY, CAD, MULTITASKING a občasnou úpravu videa v HD rozlišení. Tutu sestavu jsem mel jako tip na fóru. Změnili byste něco, kdybyste za tyto peníze stavěli PC pro sebe? Je to kompatibilní, nebude jedna součást brzdit jinou?

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ01 303B012MU701155I0133OS012MZN012I1X012MYM011O1X011P PD0134H101

načo xeon,keď je tam bežná herná graf.karta...aký CAD ? 2D/3D ?...čo je to multitasking v Tvojom poňatí ?...keď už CAD/strioh HD videa a xeon procesor,tak k nemu ATi/AMD FireMV alebo Quadro NVS,to už by malo nejaký zmysel a tieto profi karty stoja menej ako mnohé herné grafiky a majú potrebné ovládače a hw doplnky pre CAD/strih videa a ovela kvalitnejší výstup ako konzumné grafiky.......to sú moje osobné pripomienky,konečné riešenie je na Tebe....

Určitě bude víc herní, než pracovní. Střih videa bude příležitostný. Bude to nabitější domácí pc, na kterém mi 90% času půjde o multitasking a hry - multitasking v mém podání je, že něco stahuju, u toho sleduju nějaký stream, něco instaluju a mám otevřeno třeba 10 záložek na webu.

Mě oobně pořád láká spíše požít tuto skříň

http://www.czc.cz/coolermaster-n600-bez-zdroje-cer na/133826/produkt

(více místa uvnitř, volných pozic mezi komponenty, prostor pro větší karty, pro více ventilátorů, 4xUSb ...)

Chtěl bych ale poradit jakou zvolit grafiku. Původně jsem měl v plánu grafiku

http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/pro dukt
a k ní nějaký adekvátní procesor. Běžela by dobře tahle sestava, kdybych změnil grafiku?

Krabice ano, ovšem ne vždy je více točáků efektivní, zvláště pokud nejsou správně vyladěny/nastaveny a to není triviální záležitost.
(neznám žádnou skoro půlmetrovou g.kartu)
G.karta ano, ovšem výkon bude podobný a navíc nV má daleko horší podporu pro nový D_X 12.

tak potom nemám nejakú zásadnú pripomienku..............zasa na druhej strane aj na ATi fireMVB sa dá bez problémov hrať,pre profi aplikácie má fglx driver/heidi pre 3DS Max add-on,pre zbytok normálny klasický driver v jednom inštalačnom balíku....