Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potrebujem poradit s poskladanim zostavy +-1 000eur(herny PC)

V PC som uplny laik tak ked mi budete moct poradit s poskladanim PC alebo vybranim dobrej PC zostavy.
Bol som na forach len ked som zbadal ze mi tam radia 14 rocny tak som sa rozhodol skusit stastie tu.Chcel by som aby mi tento PC posluzil co najdlhsiea nebol velmi hlucny.Zatial co som po nejakych radach vybral tieto polozky a zostavy:
http://www.czc.cz/7ai6qqfkq4g3v9pv5u4q2v2eob/sezna m
https://www.alza.sk/hp-envy-750-103nc-brushed-alum inium-d3913970.htm
alebo je tu o nieco drahsia zostava ale zrejme je uz nad moj rozpocet
https://www.alza.sk/hp-envy-phoenix-810-400nc-d235 7820.htm

Mal by som aj zopar otazok:
1.aky si vybrat procesor aby mi co najdlhsie vydrzal (myslim tym haswell alebo skylake)
2.Aka je lepsia grafika GTX 970 alebo amd r9 390 v cechach su za GTX a na slovensku za AMD a ja mam s tohgo akurat tak velky gulas

Za pomoc a rady vopred dakujem.

Pokud máš na mysli kondenzátory Teapo, tak trochu přeháníš i ty bez problémů drží v nepřetržitém provozu více jak čtyři-pět let, navíc nikdo neví které jsou zrovna osazeny u konkrétní šarže.
Ono to platí více méně u všech dnešních výrobců zdrojů a pitvat každý lepší zdroj je nesmysl/to nemůžeš koupit nic, tedy mimo jó drahých top/špiček.
(jedno rázové krátkodobé testy jen s jedením kouskem jsou dost
zavádějící, další stejný může dopadnout úplně rozdílně)
Moje zkušenost se Seasony - pokud se nový kterýkoliv neposere hned po montáži při zátěžových testech tak je 95% jistota, že bude fungovat řadu let bez problémů.

ESte raz sa obraciam o pomoc a vyjadrenie sa ci je tato zostava v poriadku:

ARCTIC F12 PWM Rev.2

ASUS Z170-P

Cooler Master Force 500 čierna

Crucial 8GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Šport Single Ranked

Crucial MX200 250GB

Intel Core i5-6500

GIGABYTE R9 390 G1 WINDFORCE 2X Gaming 8GB

Samsung SH-224FB čierna

SilentiumPC Fera 2 HE1224

WD Blue 1000GB 64MB cache

Seasonic SSP-550RT