Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjisteni vadnych soucasti

cau .. asi pulroku dozadu se pokazil muj stary pc no a byl u opravare dokonce a ten rekl ze se to nevyplati spravit a nabidl mi tehdy za dobrou cenu novy pc tak mam ten a ten stary sem neresil .. no ale samozrejme ten stary mam doma a chtel bych zjistit co tam je spatneho .. pokud je to jen zdroj tak bych sehnal novy a pak zapojil (v tom uz se vyznam v pohode) ale nevim co vsechno tam muze byt spatne :
pocitac ani nenajede. .. po stisknuti tlacitka zapnuti zadna reakce nic .. takze podle me stoprocentne je spatny zdroj ale jde nejak ten stary pc treba napojit do noveho a pomoci nejakeho programu zjistit co funguje a co ne ?
dik

Pokud samotný zdroj funguje, zapojí se do desky s procesorem a zkusí se spustit zkratováním pinů PWR_ON. Pokud je deska a procesor v pořádku, začne pípat, že nejsou paměti. V dalším kole se může zasunout jeden paměťový modul a připojit monitor (pokud má deska integrovanou grafiku). Teď už by měl naběhnout BIOS. A je to.