Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna formátu

Dobrý večer všem. Chtěl bych se zeptat jaký je nejjednodušší postup pro změnu formátu obrázku. Například jak změnit rastrový obrázek na JPEG.
Google mi vyhazuje jenom nějaké programy na převod, ale prý se to dá změnit nějakou změnou hlavičky. Děkuji předem za typy.

V podstatě ano, pokud to uložíš programem, který je pro to určený, tak ten vlastně změní formát souboru a jeho hlavičku (což je pár až pár desítek bajtů na začátku souboru, nikoliv jméno souboru). Přejmenovat soubor nestačí. V některých případech pro změnu formátu stačí opravdu jen změna hlavičky (typicky pro AVI soubor ve formátu DIVX do formátu XVID někdy stačí přepsat 2x4 bajty v hlavičce souboru). Pokud si BMP pouze přejmenuješ na JPG, pak ho natáhneš třeba do Irfanu, tak ho zobrazí, ale furt to bude nekomprimovaný rastrový obrázek pouze s jinou příponou.

Kamarád mi říkal, že si stáhne přes rapidshare několik součástí videa, v total commanderu to nějak sloučí a uloží do .avi, protože původně to má jiný formát. Ale pořád nechápu jak to změní na .avi . Tam jde o to nové uložení nebo jak to tam šlape, mohl by jste mi to prosím vysvětlit? Děkuji za trpělivost, jsem lama.

To je určitě Totalcommanderem rozdělené AVI do několika částí. Můžeš to zkusit sám, otevři v Totalcommanderu složku s nějakým AVI, ve druhém okně vytvoř prázdnou složku, postav se kurzorem na to AVI a zvol Soubory -> Rozdělit soubor. Vypadne ti z toho hafo souborů s příponou .001, .002..... a jeden s příponou .crc. V tom posledním je uloženo, mimo jiné, jak se ten soubor původně jmenoval. Pokud to Totalcommanderem sloučíš, vypadne ti z toho nazpátky to původní AVI.