Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenačte externí hdd

Zdravím mám problém z externím HDD. V pohodě fungoval nespadl a najednou po dalším připojení nejde. Připojím ho přes usb2 v počítači se ukáže jako disk F a strašně dlouho se načítá. Nakonec vyhodí win hlášku disk v jednotce F: musí být před použitím naformátován. Formátovat ho nechci ať nepřídu o fotky na něm nějaká rada jak se na ten disk dostat? už si nepamatuju co je to za značku obal skončil v koši asi Samsung zezadu na štítku je napsané G2 portable 640GB. Nějaká rada jak dostat data ven? díky za odpovědi

na jinem pc taky nenačte

takže kretenismus. korektně se tomu říká "neumětelské odpojení vlastního disku za chodu".

a proč kretenismus? protože umístit si jediné originály cenných souborů/fotek na extrémně nespolehlivý usb disk se jinak nazvat nedá.
jedna technická: muset kvůli reinstalaci systému přesouvat data z nerozděleného disku (nesmyslně umístěná na systémovém oddílu), to fak nemá se stopami inteligence nic společného.
instalatér v tomto případě posral všechno na co sáhnul.
dál nemá cenu to komentovat: na www.tdp-ontrack.cz si najdi ceník.