Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OKI C511dn nebo OKI C301dn? Jako DOMACI tiskarna pro velmi MALY objem tisku

Desne me vytaci multifunkcni inkoustovy Canon zranim naplni pri cisteni - tiskneme doma jen jednou za cas (balik papiru vydrzi nejmin rok), a proste ta mrcha pri "cisteni" (automaticky pred iskem po nejake dobe necinnosti) vycmrnda cast tech pidinaplni cisticim cyklem.

Takze chci - NEmultifinkcni NEinkoustovou tiskarnu (neinkoustove multifunkce jsou prilis velke) kterou pripojim do site a nebudu resit jestli netiskla 2 dny nebo 2 tydny - budu mit jakous predstavu ze ten toner z ni sam nemizi, a eventualne ho vymenim nejakym neoriginalem.

Aktualne mi prijdou cenou zajimave:

OKI C301DN - 3 372 Kč
www.czc.cz

OKI C511dn - 3 950 Kč
www.czc.cz

- mate na ne nejaky nazor, vlastni zkusenost? Opakuju ze jde o minimalni tisk, za celou jeji (i moji) zivotnost neopotrebuju, pec, valec. Tonery vidim nejake "kompatibilni" kolem 300 (C302) nebo 400 (C511) Kc, do C511 jsou asi s o neco vetsim objemem a ma vyssi mesicni vytizeni - cz nezajima, ale tak nejak svadi ze nebude mechanicky az tak osizena jak C301. Samozrejem porad je to oboje "strouhany bambus" a necekam zazraky.

Diky za relevantni nazory...

Ahoj, já jsem pro C511dn. Známý ji má ve firmě už pár let. Vetší varianta tonerů je na 5 tisíc stran - což je výhodnější než u C301dn.

Jen pozor na životnost válce. Reálně vydrží tak cca 15 tisíc stran - poté investice do válce v ceně nové tiskárny. Jinak mám zkušenosti s těmito neoriginály a tisknou bez problémů, ovšem nešel bych po nejlevnějších.