Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI Express IDE řadič win7 nevidí HDD

Zdarec,mám tento řadič a pokud na něj připojím hdd IDE, tak se mi disk ukazuje v biosu jako
SCSI-0 pak se mi ještě nabídne vejít do RAID tabulky ctrl+J, kde ho vidím jako no RAID, ale ve win7 po něm ani stopa.
Win 7 mu přiřadily nějaký ovladač, tak je možné , že je to ovladač na nic a proto se IDE HDD neukáže?
9rh8b9.jpg

Pozri si v spravci zariadeni ze co tam mas. Ak je bez vykricnika tak mas disk normalne v sprave diskov (pravy klik na tentopocitac - spravovat). Ak mas nejaky vykricnik tak potrebujes k tomu ovladace (na webe vyrobcu karty alebo chipu - viz polozku HW identifikacia na 3.karte v spravci zariadeni)

sú to jumpre,kde sa jumpruje external/internal SATA alebo internal ATA/IDE,tieto jednoduché radiče obvykle nevedia fungovať s všetkými konektormi najumprovanými ako active a pokial majú byť disky štartovacie,obvykle treba nahrať boot-Bios z dodaného CD/alebo zo stránok výrobcu/,v štandartnom nastavení sa obvykle dodávajú ako prídavné radiče pre prídavné,nie systémové disky