Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamena atk0110 acpi utility driver

Dobrý deň po preinštalovaný windowsu som si stiahol driver genius professional a dal som si vzhladat ovladace ktore treba stiahnut.Ale kedze cez ten program nejdu musím si ich stiahnuť ručne.Mám tam nejaký atk0110 acpi utility driver a neviem odkial ho stiahnuť resp. načo slúži.Ďakujem pekne za rady.

Co je to acpi se dočteš třeba tu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configurati on_and_Power_Interface
Je to ovladač, který umožňuje komunikaci mezi jádrem systému a hardwarem. Já atk0110 mám též a bez toho ovladače mi například nefungují šetřící funkce procesoru.
Ovladač lze stáhnout z catalogu na microsoftu: catalog.update.microsoft.com
Nevím co máš za systém, například na Windows 10 se ovladač nainstaluje automaticky přes ms update.

No nejlepší je ta věc, co máš na krku. Přečteš návod (třeba tu: http://www.servispckupka.cz/jak_stahnout_a_nainsta lovat_ovladace.php) a instaluješ. Považuji za nutné zdůraznit tento odstavec:

Pokud instalujeme ovladače na počítač s čerstvě reinstalovaným operačním systémem, instalujeme nejdříve ovladače čipové sady. Poté ovladače LAN, videa a audia. Další pořadí již není třeba dodržovat. USB, BlueToth, Wireless, Card Reader, Touchpad atd.

Jak už jsem psal, pozjišťuj si co je to acpi. Pak ti dojde, že to nejsou jen tlačítka, například jsem tu psal, že na mé desce bez ovladače atk0110 acpi nejdou šetřící funkce procesoru, takže tento ovladač se stará i za ovládání procesoru. A například pak jde ovládat hardware ze systému.
A proč dodatečný driver? Netuším jak je to řešené jinde, mně přijde že když je to takto samostatně tak je to lepší než v nějakém ovladačí naházené v jednom, nebo tobě přijde vhodné kdyby byl jeden ovladač, který by ovládal všechno komplet? Třeba grafiku, zvukovku, všechno na desce... A třeba máš nějaký ACPI ovladač i ty a ani o tom nevíš.
A mě jedno tedy není, když tu plácáš nesmysly, jako že on má notebook a přitom jej nemá. Když je ti to jedno, proč na něk vůbec reaguješ?