Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení RAMek do Dual Channelu

Ahojte, koupil jsem si nový PC, složil jsem ho, ale narazil jsem na problémek.

MB má 4 sloty na DIMM RAM.
1. a 2. slot je Channel A.
3. a 4. slot je Channel B.

Zapojil jsem RAMky do 2. a 4. slotu pro zajištění Dual Channelu, ale PC nenaskočil. Zapnul jsem ho, větráčky na grafice chvilku běželi a poté se zastavily (na CPu běží pořád), ale na monitoru se nic neobjevilo.
Když RAMky zapojím do 1. a 2. slotu, tak vše funguje jak má a BIOS ukazuje, že ám zapojeno 8GB RAM, takže obě ramky fungují.

nevíte, kde by mohla být chyba?

MB: https://www.alza.cz/msi-b150-gaming-m3-d3028153.ht m?o=1
RAM: https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr4-2133mhz- cl14-hyperx-fury-black-series-d2357549.htm

Blba situace, zkus reklamovat prvne pameti a vysvetli na reklamaci situaci, treba by to odzkouseli na pockani. Kdyz budou RAMky jinde fungovat, tak mozna nejaky problem ve slotu 3 na desce, ale ja bych to spis tipoval na ty RAMky.

Nejsem tak zručný a prý se rádi lámou. Ta deska s procesorem jsou 3 dny starý, když jim to tam odvezu, přijmou reklamaci nebo mi řeknou, že je to má vina? Ještě mě napadlo vrátit to (14ti denní lhůta), ale nechci, aby si to pak někdo koupil a byl z toho vynervovanej stejně jako já..

Piny se při neopatrné manipulaci dají ohnout v každé patici pro Intel (počínaje s775).
Také může jít o vadu základní desky.
Zkus jeden paměťový modul samostatně postupně ve všech 4 slotech a následně samostatně vyzkoušej i druhý. Pokud s oběma moduly budou ty 2 sloty nefunkční, tak je závada jednoznačně v základní desce.

• Más je mít zapojené v <A2 + B2>/druhy a ctvrty, coz je standart, po zapojení se podívej na jejich hodnotu, treba pres CPUZ (program zdarma)
• Kdyz je zapojís 2x v jednom kanálu, tak ti D-Chanel, Triple chanel, etc. pojede ztezka :-)
TiP~Z velmi malého % je vinímek samotny DIMM slot, ale stojí zato ho radeji proverit..