Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jake 120gb SSD?

Dobry den, potrebuji poradit s vyberem 120gb ssd to klasickeho Sata konektoru. Ssd chci prevazne na co nejrychlejsi nacitani systému - kdyz me z niceho nic ve hrach typu LoL zrejme kvuli amd gaming evolved? Spadne pocitac do bluescreenu a nacita se 4 minuty tak to vcelku nastve.
Nevim zdali se vyplati priplacet do 'vyssi' tridy typu Evo od Samsungu ci ekvivlanet u Crucialu nebo staci koupit nejakej ten vami doporucovany Transcend, ci o 150 Kc drazsi Kingston hyperx Fury.
Moc dik za rady. Pokud neodpovite tak mam v planu vzit praveze to HyperXko.

Modrou smrt sice nevyresim, ale pomale nacitani OS jo. Koupil bych je 64gb ssd, ale jestli se nemylim, tak tyto ssd maji pomalou prenosovou rychlost a jsou nevyhodne. Jen nevim jestli kvuli vyhodnosti nekoupit 240gb ssd za 2k. Je tam rozdil v rychlosrech nebo jen kapacity? Nejradeji bych utratil jen 120gb, jelkoz nevim zdali bych vhodne vyuzil vetsi pamet (hry se vzdy najdou, ale tak nemusim tam mit vsechny)

120GB SSD je na system + cca. 2 hry, to je malo, hodne bych doporucovl vzit 250GB SSD, je to opravdu taovej hodne povedenej booster vykonu kazdeho PC.
Pokud se presvedcit neda, tak vem Transcend 370S 128GB, zdaleka nejlepsi SSD z tech vybranejch a ve spotrebitelskem segmentu druhy nejlepsi po Crucialu MX200. (Nepocitam Samsung 850 Pro, ktery uz je drazsi.)

SSD na hry, to je kapitola sama pro sebe.
ještě mě nikdo nepřesvědčil o tom, že se při současných cenách vyplatí kupovat SSD disk, s tím že ho chcete mít i na hry, na což je mimochodem 250 gb vč. OS také docela bída.

až se bude cena za GB na SSD pohybovat někde na 125% - 150% jako u HDD, bude to něco jiného.

jinak souhlas s Transcend 370S 128GB

vubec jsem nepochopil pointu tveho prispevku.

jak se ti muze vyplatit hrani her? Hrani her se myslim nevyplati ani na HDD, nema to pro vetsinu smrtelniku zadny ekonomicky efekt.

Ano, musim souhlasit s kapacitou, 250GB je na OS + hry takove naproste minimum, ja si poridil na herni PC SSD 500GB. To je zcela idealni.

Jinak viditelny rozdil v pozitku hry na HDD a SSD je tak nekde na 300%, takze se to pomalu blizi i tomu ekonomickemu srovnani.

viditelný rozdíl v požitku ve hrát u SSD je nahrávací čas, tzn u naprosté většiny her úvodní load (ušetříte cca 2-3 sekundy oproti HDD) + další občasný load, tam výhoda SSD diku na hraní her končí.

gratulace, ročně vám to dá tak možná na krásných ušetřených 30 minut :)