Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie u nového telefonu

Zdravím mám nový telefon a zajímá mě jak je to s baterkou hned po prvním nabití. Má se nechat vybít úplně do sraček nebo ne ? Někdo říká že jo někdo zas že ne. Mohl by mi prosím někdo říct co je lepší. Telefon nebyl nejlevnější, tak by to hned nechtěl posrat s baterkou. Dík :-)

No vida. A u nové baterie k notebooku (neoriginální) se píše, že se má vybít tak, až se notebook vypne a pak na plné koule nabít. Pak se v tom má prase vyznat...
Stejně tak u NiMH článků do digitální zrcadlovky, tam je na nabíječce tlačítko "Refresh", které tu baterii nejprve vybije a pak nabije.

Jak pise jezekhifi, nove veci maji z 99% Li-Ion nebo Li-Pol, u obou techto typu plati, ze nejdelsi zivotnost zarucuje stale nabita baterie, pricemz uplne vybiti na nulu ji vylozene skodi. Takze se treba doporucuje zacit nabijet nejpozdeji pri 50% baterky, ale v praxi se tohle snad ani neda dodrzovat, to same s tim vybitim na nulu, proste se stane, ze clovek ten foun potrebuje a neni v dosahu elektriky a vybije to az na nulu, neda se nic delat, ale udelat to zamerne by byla opravdu hloupost.