Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém po výmene základnej dosky

Dobrý deň, potrebovali by sme poradiť vtomto probléme: synovi po výmene poškodenej
základnej dosky MSI .... za dosku AsRock 4 Core Dual VSTA vyhodí na lištu v Panely
úloh po spustení OS ikonu nájdeného hardvéru, hoci má periférne pripojenú iba tlačiareň,
ktorú zapína podľa potreby.
Po zakliknutí na túto ikonu zistí, že je to vlastne jeho systémovy disk SATA, pripojený
na USB port! Pochopiteľne mu systém nedovolí ho bezpečne odstrániť, pretože disk používa.
Ináč PC nemá žiadné iné problémy, syn má len obavy, aby mu pri vypínaní nepoškodilo disk, ktorý nie je pred tým softvérovo vypnutý.
V Správe zariadenia ukazuje všetko v poriadku. Jediná možnosť nastavenia na doske je
prepojenie džamperom pripojenie klávesnice PS2/USB.
Preinštalovaním Windows sa chyba neodstránila.

Jeho PC konfigurácia: AsRock 4 Core Dual VSTA, CPU Intel Pentium 4 3.00GHz,
512RAM, VGA MSI NX 6600 (NVIDIA GeForce 6600), DVD-ROM TEAC DV-W58G-A
250 Western Digital sata, XP Profesional SP2.

Ďakujeme za všetky seriózne príspevky.

Znamena to ze disk je vymenitelny a nie ze je na USB. SATA disk sa objavi vpravo v ikonke "bezpecne odstranit" ak BIOS dosky hlasi Windowsom ze dany SATA port podporuje hotplug (od/pripajanie za jazdy).
Samozrejme ze systemovy disk nie je mozne odpojit za jazdy, ale nie je to ziadna zavada, nic sa mu neposkodi kludne to moze nechat tak ako to je.
Ak tam nechce mat tu ikonu tak a) moze skusit iny SATA konektor na doske, ktory nepodporuje hotplug (zavisi od dosky mozu to podporovat vsetky SATA konektory na doske alebo aj nie, vid navod k doske mozno to tam bude napisane), alebo b) niekde v spravcovi zariadeni odskrtnut ze ten disk je vymenitelny ak sa to na tvojej doske/Windowsoch da.

Nie som si istý, že to znamená že disk je vymeniteľný. Podľa môjho názoru disk systém špatne "lokalizuje", pretože ho identifikuje na USB porte. Pokiaľ to však nie je na závadu,
nebude si syn ikonku všímať. Pochopiteľne ešte predtým skúsi vyskúšať postup bodov a,- b,
Ďakujeme za ochotu.

OMG prosimta nesnaz sa ma presviedcat ze ti nieco "zle lokalizuje". Ten disk nie je pod USB portami, chod do spravcu zariadnei a tam si rozbal zariadenia typu USB root hub a napis sem kde tam pod USB portami vidis disk a aky.

Ikona so zelenou sipkou NEZNAMENA ze je nieco na USB porte, znamena len ze nieco podporuje hotplug (HW dovoluje vytahovanie za jazdy). Moze to byt USB, SATA, dokonca niektore specialne urobene PATA, PCMCIA/CardBus, PCIexpress, atd.

Nesnažím sa nikoho v ničom presviedčať, (dovolil som si vyjadriť iba svoj názor). Je mi jasné, že zelená ikona ešte neznamená pripojené iba pre port USB. Čo si mám ale myslieť keď
kliknutím na spomínanú ikonku zobrazí disk SATA na porte USB?
Ináč uznávam funkciu hotplug (HW dovoluje vytahovanie za jazdy), ktorú som priznám sa doteraz nepoznal. Čo sa týka toho vstupu v Správci zariadení musím chvíľu počkať, pretože syn býva na inej adrese. Omlúvam sa, ak som v niečom prestrelil.
Ešte na okraj by ma zaujímalo čo je "OMG".

OMG není vůbec důležité. Docela důležité by bylo přeinstalovat Windows,
pokud na stávajícím nastavení nejsi vyloženě závislý. Data se dají lehce zálohovat
a než bez záruky experimentovat půl dne s přiřazováním písmenek zařízením,
tak reinstall bude o dost rychlejší. Celý dred jsem nečetl, ale idea je snad jasná.

Momentálne nie som schopný presne popísať zobrazenie, ktoré kliknutím pr.vyhodí, pretože problém je staršieho dáta. PC po výmene dosky sme so synom skúšali u mňa, ja som tomu zobrazovaniu ikony neprikladal až taký význam. Syn si vten deň zobral PC domov (k sebe) stým záverom, že skúsi preinštalovať Windows. (vraj mladší syn mal ten istý problém na Notebooku).Teraz po 14 dňoch ma požiadal o pomoc prostredníctvom tohto fóra, ako sa povie toď vše.
Budúci týždeň vyskúšam všetky spomínané postupy, predtým skontrolujem čo všetko vypisuje.
Potom dám vedieť. Zatiaľ ďakujeme.