Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IDE vs. AHCI

Koupil jsem PC s předinstalovaným OS Win 7 Pro 64b a v BIOSu jsem si všiml, že položka SATA byla v režimu IDE. Zkusil jsem to přehodit na AHCI a funguje to taky, ale nevím, v jakém režimu by to mělo být správně.
Díky

Ak to funguje s AHCI, tak to nechaj na AHCI.
Je to ale podivné, že po zmene z IDE na AHCI Ti OS neprotestoval... Skontroluj si, či máš zapnutú podporu msahci - ovládač v OS...
Ak bol ovládač zapnutý, potom zmena v BIOS-e prebehla bez chybovej hlášky. Inak v BIOS-e to treba prepnúť až po povolení v OS...

instalace ahci se dělá v instalaci w7-64bit na samém začátku tam kde je výběr disku/partition je tam volba nahrát ovladače, a k desce musí být ovladače ahci/raid (často to je spojené pro RAID), jsou i univerzální ovladače k čipsetu, případně se musí googlovat podle potřebných slov..... jestli to u F-Siemensů mají udělané-zabudované a reinstall je jen z recovery partition, tak je třeba se podívat do správce zařízení a někde v sekci IDE ATA... hledat slovo AHCI nebo googlovat check ahci in windows 7

http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/2 88882d1381254820-install-windows-system-msata-isrt -7.jpg

jak zprovoznit ahci až po instalaci vyžaduje zkušenost a odvahu